Двукратният шампион от Откритото първенство на Австралия Яник Синер се класира за третия кръг на първия за годината турнир от Големия шлем.
Италианецът, който е номер 2 в схемата, даде само седем гейма на представителя на домакините Джеймс Дъкуорт и го надигра с 6:1, 6:4, 6:2 за час и 49 минути.
Синер контролираше мача през цялото време, като направи 18 аса и общо 31 печеливши удара. Той не допусна нито един пробив и взе на пет пъти подаването на австралиеца.
В третия кръг Синер ще срещне американеца Елиът Спицири. По-рано днес Спицири надделя с 6:4, 6:4, 6:7(4), 4:6, 6:3 над китаеца Ибин Ву.
Напред в турнира продължава и бившият шампион Стан Вавринка. 40-годишният швейцарец постави редица рекорди с победата си над 21-годишния французин Артюр Жеа с 4:6, 6:3, 3:6, 7:5, 7:6(10-3).
С победата си Вавринка стана най-възрастният играч, който достига до трети кръг на турнир от Големия шлем от 1978 година насам, а освен това изигра и 49-ия си петсетов мач, което е рекорд в историята на Шлема.
По пътя към победата, която дойде след 4 часа и 34 минути, Вавринка направи серия от марковите си бекхенди с една ръка и направи цели 63 печеливши удара.
За място сред най-добрите 16 трикратният победител в Големия шлем ще играе с поставения под номер 9 в схемата Тейлър Фриц. Американецът се нуждаеше от два часа на корта, за да затвори двубоя с чеха Вит Коприва с 6:1, 6:4, 7:6(4).
В третия кръг ще играе и друг ветеран - 37-годишният хърватин Марин Чилич. Във втория кръг той отстрани 21-вия в схемата Денис Шаповалов след 6:4, 6:3, 6:2.
За Чилич, който игра финал в Мелбърн през 2018 година, това е първо класиране за трети кръг в Австралия от 2022 година насам.
Неговият следващ съперник ще бъде победителят от двубоя между испанеца Жауме Мунар и норвежеца Каспер Рууд.
Чехът Томаш Махач, който на старта на Откритото първенство на Австралия победи в три сета българина Григор Димитров, се класира за третия кръг след победа над чеха Стефанос Циципас с 6:4, 3:6, 7:6(5), 7:6(5).
Махач преодоля цели 24 аса от ракетата на Циципас и 64 завършващи удара от страна от финалиста през 2023 година, за да изравни най-доброто си класиране от турнира в Мелбърн.
В следващия етап Махач ще играе с италианеца Лоренцо Музети.
Снимка: БГНЕС








Никола Цолов 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Фаталната катастрофа край Мездра: Шофьорът обичал високите скорости, момичето намерено върху дърво
Япония под вода: Бури носят проливни дъждове и наводнения в няколко района
Почина Юлий Славов, бивш депутат от групата на ОДС
Велев: Държавата дава заплати независимо от качеството и количеството на труда
Бившата полицайка Симона Радева вече е в Сливенския затвор
Украйна заяви, че е поразила главната петролна помпена станция на Москва
"Черна писта": Делът на ТИР-овете в общата пътна смъртност на пътя е 42%
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар13:22 | 22 яну 2026 г.
Напиши коментар