Националката на България за „Били Джийн Кинг Къп“ Елизара Янева отпадна във втория кръг на сингъл на силния турнир по тенис на клей от категория W100 във Висбаден (Германия) с награден фонд 100 хиляди долара.
19-годишната българка допусна поражение от номер 112 в световната ранглиста Даря Семенистая (Латвия) с 5:7, 4:6. Двубоят продължи 98 минути.
Янева навакса на два пъти пробив пасив в началото на мача, след което успя да пробие за преднина от 5:3. При този резултат тя сервираше за спечелване на сета, но не издържа в следващите четири гейма. Във втория сет националката пропусна по две възможности за пробив при 2:2 и 3:3, а след 4:3 загуби три поредни гейма и приключи участие в надпреварата.
Преди този мач българката записа три победи - една в основната схема и две в квалификациите.








В "България сутрин" на 27 юни от 9:30 часа: Как тялото ни сигнализира за наличието на тревожност?
Мондиалът в Северна Америка се превърна в най-посещавания в историята
Николов: Контрол на продуктите няма, това е като епидемия
Войник заплаши Путин: Армията ще насочи оръжията си срещу Кремъл ВИДЕО
Бъбривкото със самостоятелен филм! Магарето излиза от сянката на Шрек
САЩ забрани продажбите на шведска марка, свързана с китайци
Най-ефективните начини за пестене на гориво при шофиране в града
Как работят виртуалните предавки на Porsche Taycan
Плазмена лампа премахва микробите в колата
Битка на Флойд Мейуедър е отменена заради съдебен спор
Джъстин Гейджи постигна повече дори от Хабиб и Махачев
Жури де Соуса за SENSHI Grand Prix: Различен съм и мога да се конкурирам с всеки в тази категория
Крис Сайборг обяви последния мач в кариерата си
Ентезит – кога болката в петата не е само от натоварване?
Нова терапия дава надежда за възстановяване след тежки гръбначни травми
Кокцидиоидомикоза – гъбичната инфекция, която имитира пневмония
МБАЛ „Надежда" вече е първият център в България със статут GESEA
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар