Лиа Каратанчева се класира за финала на двойки на турнирa по тенис на клей в Бонита Спрингс (САЩ) с награден фонд 100 хиляди долара.
Българката и Анна Роджърс (САЩ), поставени под номер 2, победиха на полуфиналите третите в схемата Ингрид Нийл (Естония) и Абигейл Ренчели (САЩ) с 6:4, 6:1 за 73 минути на корта.
Те направиха един пробив в третия гейм по пътя към успеха в първия сет, а във втората част доминираха изцяло и без проблеми затвориха мача.
За титлата Каратанчева и Роджърс с победителките от другия полуфинал Мел Елизабет Гонсалес (Еквадор)/Дария Видманова (Чехия) и Мария Лурдес Карле (Аржентина)/Елизабет Мандлик (САЩ).
Българката има осем титли на двойки от турнирите на ITF, една от които тази година в Орландо в началото на месец февруари.
Снимка: БФТенис








Две жени загинаха при катастрофа край пътя Карнобат - Айтос
Строителството на Националната детска болница с още по-голямо забавяне
Как дамското облекло на Dika отразява стила на съвременната жена?
Магнитните бури оказват пряко влияние върху времето на Земята
Бруклин Бекъм яко се изгаври с Дейвид и Виктория (ВИДЕО)
Терзийски, ПП: Политическият чадър в "Баба Алино" е на ГЕРБ
GEN Z активизъм: Защо гласът на младите в България остава нечут?
Акциите на SpaceX паднаха, Илон Мъск вече не е трилионер
Audi A3 получи двойно по-голям пробег на ток
Акционери в Nissan искат Карлос Гон обратно начело
Защо редовите 6-цилиндрови двигатели не стават за масови модели
Dacia Sandero отново е най-продаваният модел в Европа
Кетлен Виейра подписа с PFL
Голям шампион: Не отписвайте Конър Макгрегър срещу Холоуей
Хейни загатна за мегасблъсък с Жервонта Дейвис
Бен Уитъкър срещу Ричард Ривера за сребърната титла на WBC
Как безопасно да постигнем равномерен тен през лятото?
Какво да ядем при подуване на корема?
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво са автоимунните заболявания?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар