Най-успешната тенисистка през този век Серина Уилямс обяви официално втори турнир, на който ще участва след завръщането си в професионалния тенис, съобщава ДПА.
44-годишната американка ще поднови кариерата си следващата седмица в Лондон, където ще играе на двойки с канадската тийнейджърка Виктория Мбоко в Куинс Клуб.
Уилямс потвърди, че ще играе и на двойки на турнира в Берлин, който започва на 15 юни, като партньорката ѝ все още не е ясна.
„Всеки турнир, който добавям към графика си в момента, е специален и Берлин не е изключение“, каза 23-кратната шампионка от Големия шлем на сингъл пред сайта berlintennisopen.com.
„Развълнувана съм да се състезавам пред германските фенове и да продължа да трупам инерция през целия сезон на тревни кортове“, добави тя.
Уилямс беше снимана да тренира на тревата в Куинс Клуб в четвъртък заедно с 19-годишната Мбоко. Американката не е играла официален мач след бляскавото си сбогуване на Откритото първенство на САЩ през 2022-а, като по това време Уилямс заяви, че се „отдалечава“ от тениса.
Спекулациите за завръщането й нараснаха, откакто тя отново се включи в антидопинговата програма - предпоставка за участие в турнирите на УТА през миналата година.
Уилямс е с една титла по-малко от рекордьорката за всички времена при жените Маргарет Корт по трофеи от Големия шлем на сингъл и не е ставала шампионка отпреди раждането на първата си дъщеря през 2017 година.








Тежък инцидент в Бургас: 19-годишен блъсна жена на пешеходна пътека
Зловеща находка в Атина: Откриха куфар с човешки останки
Хороскоп за 19 юли: Кои зодии трябва да забавят темпото
Млад шофьор блъсна жена на пешеходна пътека в Бургас, има опасност за живота ѝ
Мощни експлозии в Киев след предупреждение за атака с балистични ракети
Мароко и Испания ще се борят за домакинство на финала на Световното през 2030 г.
Защо светва лампата на ABS-а?
Фалшиво Ferrari F50 направи за смях американци
10-те страни с най-добри пътища в света
Bentley заменя звука на мотора с... барабани
Крисчън Лерой Дънкан продължи възхода си с убедителна победа над Джаред Канониър
Дрикус Дю Плесис се завърна с победа и отново поиска битка за титлата
Джони Еблен отново е шампион след брутална победа над Импа Касанганай на PFL Austin
Магомед Рамазанов се наложи над Еоден Синклер на RAF 11
Защо феноменът на Рейно може да се обостря и през лятото?
Експериментална ваксина забавя развитието на мозъчни тумори
Какво да сложим в аптечката и багажа, когато пътуваме надалече с бебе или дете?
Мъждрян – противовъзпалително, антиоксидантно и леко слабително растение
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар