Световният №1 Яник Синер се оттегли от турнира по тенис за мъже в Синсинати заради травма в коляното, съобщиха организаторите. Последното му участие беше на „Уимбълдън“, където победи Александър Зверев на финала и спечели петата си титла от Големия шлем.
„Направих консултация с лекарите и екипа си и взех решение да се оттегля от турнира от сериите „Мастърс 1000“ в Синсинати. Усещам болки в коляното на десния крак и въпреки че с медицинския екип положихме големи усилия, трябва да приема факта, че не съм готов за игра“, заяви Синер.
„Изключително съм разочарован и пожелавам на организаторите успешен турнир. Нямам търпение да се завърна през следващата година, а дотогава ще насоча вниманието си към подготовката за Откритото първенство на САЩ“, добави лидерът в световната ранглиста.
Италианецът спечели пет поредни титли от сериите „Мастърс 1000“, като последната беше в Рим. Така той се присъедини към Новак Джокович като едва втория тенисист в историята, постигнал т.нар. „Голдън Мастърс“ – спечелил титли във всичките девет турнира от тази категория.







Пожарът край Бобошево е овладян
Посланикът на Украйна за дрона пред министър Петрова: "Не сме го насочвали умишлено към България"
Защо горещините са по-опасни през нощта, отколкото си мислим
"Исус Христос е жив и днес": Музиканти отправят послание за вярата с нови песни
Над 1 млн. къса контрабандни цигари заловиха на „Лесово“
Нова жена разруши брака на майстор Караджов и Цвети
Засушаването на Дунав ще продължи, следващата година може да е по-тежка
Няма пострадали, евакуираха около 300 души след взривовете във военния завод край Трявна
Peugeot връща GTi като хибрид
BMW намалява разходите, без да затваря заводи
Полицията в Лондон конфискува коли за над 8 млн лири
Германски производител на автомобили фалира
Дилън Данис няма да бъде наказан от RAF след мелето с Хамзат Чимаев
Иън Мачадо Гари се готви с Демиан Мая за Махачев (ВИДЕО)
Люк Рокхолд срещу Джо Пайфър на RAF 13
Ислам Махачев преди UFC 330: Аз съм най-добрият боец в света и ще го докажа
Фруктозата улеснява метастазирането при рак на яйчниците
Бебето отказва шише – какви могат да бъдат причините?
Често срещана инфекция на кожата през лятото – импетиго
Дентално здраве от детството до зрелостта: Менопауза и орално здраве - хормоналният фактор в устната кухина
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар