Той изчака до началния етап, за да постави дванадесетия световен рекорд в своята вече легендарна кариера. Арманд Дюплантис постави нов рекорд в овчарския скок в Стокхолм, като прелетя 6 метра и 28 сантиметра. Шведът, гражданин на САЩ, счупи рекорда за дванадесети път, откакто през февруари 2020 г. изпревари рекорда на французина Рено Лавийени с 6,16.
Дюплантис взриви "Олимпийския" стадион в Стокхолм като прелетя 6,28 метра от първия си опит. Поставянето на световен рекорд е нещо, което 25-годишният двукратен олимпийски шампион е правил в 11 предишни случая - но никога досега не го е правил на родния си стадион и радостта му беше безгранична, когато скочи от ямата, разкъса ризата си и размаха юмруци на фона на общата шумотевица.
С първото си преодоляване на 6,00 м той отхвърли предизвикателството на последния си съперник за деня, австралиеца Къртис Маршал, но вместо да се стреми към собствения си рекорд на срещата от 6,16 м, Дюплантис вдигна летвата на 6,28 м. Той прелетя над нея само с най-слабия контакт.








Гълъб Донев: Бюджетът за 2026 година е такъв, защото реалността го налага
Границите на издръжливостта: Калайджиев за подготовката за 1021 излитания и кацания за 14 часа
Арести във "ВиК" - Несебър за искан подкуп от 8 000 евро
Каква е разликата между страх и тревожност и как да се преборим с тях?
Кола се обърна по таван на булевард в София
Рецептата Dnes: Кекс с праскови и рикота
Татарова: Разбрах от медиите, че съм освободена от поста
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Смяна на предавки без връщане на газта - как е възможно?
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Джон Джоунс загатна за завръщане: Движа се така, сякаш никога не съм си тръгвал
Иън Гари обясни защо подписа с Еди Хърн: Искам повече хора да знаят кой съм
Майлс Симсон: Победата в SENSHI Grand Prix би означавала всичко за мен
Боб Аръм атакува Дейна Уайт: Той е рак за бокса
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар