Шефът на Формула 1 Бърни Екълстоун заяви, че ръководеният от него спорт никога не е бил в по-лошо състояние и лично той не би си купил билет, за да гледа състезание.
"Повечето от участниците мислят само какво е добро за тях в краткосрочен план. Дългосрочно мислене за повечето от тях е две или три състезания напред. Като резултат от това Формула 1 е по-зле откогато и да било. Аз лично не бих отделил пари, за да заведа семейството си да гледа състезание. По никакъв начин", коментира той в интервю за "Дейли Мейл".
Изказването на Екълстоун идва в първия ден от официалните предсезонни тестова на отборите от Формула 1 в Барселона, където претендентите "Ферари", "Уилямс" и "Ред Бул" получават първи шанс да сравнят болидите си с шампиона от предишните два сезона "Мерцедес".
Доминацията на германския тим в последните 24 месеца е основен проблем за Ф1, смята Екълстоун.
"Какъв е смисълът, когато всички са наясно, че Люис Хамилтън почти сигурно ще бъде пръв в квалификациите, а след това е по-вероятно да спечели и състезанието, а на подиума да бъде и другият "Мерцедес", коментира 85-годишният бизнесмен.
Той е категоричен, че заради интересите си отделните екипи блокират евентуални промени, които могат да направят Формула 1 по-интересен и по-конкурентен спорт.







Бухти със сирене, които се обръщат сами
Рецепта за макарони с телешка кайма и доматен сос на фурна
4 зодии получават мощен дар от Вселената на 14 май
Как Tesla превърна AI в своята най-мощна машина за пари
Пазарът на труда у нас: Туризмът и търговията водят, производството се събужда
Икономист: Само по-голямо производство може да свали цените трайно
Карди Би решила да даде втори шанс на Стефон Дигс
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар