Люис Хамилтън нанесе удар, като спечели Гран При на Италия след великолепно представяне на пистата „Монца”.
Претендентът за титлата Себастиан Фетел остана едва 4-и след инцидент с Люис в началото, а Кими Райконен, който дълго време водеше, трябваше да се задоволи с второто място. Трети остана Валтери Ботас с другия Мерцедес.
Състезанието предложи много емоции, но в крайна сметка Хамилтън стигна до изключително ключов триумф, след който увеличи аванса си до 30 точки пред Фетел, след като вече има 256 срещу 226 за германеца.
Кими започна отлично и запази позицията си. Фетел задържа Хамилтън на първия шикан, но веднага след него Люис атакува от външната страна, която Себ отвори и двамата се закачиха, след като се оказаха един до друг в шикана. Фетел се завъртя и се смъкна в класирането, като мина през бокса.
Хамилтън бе добре и продължи, но на трасето излезе кола за сигурност след инцидент на Брендън Хартли. При подновяването на борбата Хамилтън атакува и изпревари Кими, който обаче си върна първата позиция на свой ред след отлична маневра и започна да се откъсва.
Стюардите пък разследваха инцидента между претендентите за титлата, но съвсем логично го признаха за състезателен инцидент, тъй като Хамилтън не направи нищо нередно.
В следващите обиколки Кими остана на секунда пред Люис, а Фетел започна да си пробива път напред. Ботас пък водеше битка с Верстапен. В 21-ата обиколка Райконен мина през бокса за смяна на гуми, докато Люис остана на пистата още няколко тура.
Фетел направи втори бокс, след като износи гумите си и това отново го смъкна назад. Ботас обаче, който се оказа лидер след влизането на Макс за смяна, успя да забави Кими зад себе си и така помогна на Хамилтън, който бе и с по-добрите гуми.
След като Валтери трябваше да мине през бокса, Хамилтън се залепи зад Кими и в крайна сметка на първия шикан мина пред него в 45-ата обиколка и веднага дръпна напред. Трябва да кажем и че финландецът износи сериозно гумите си. Междувременно Фетел бе успял да стигне до 5-ата позиция, която бе и максимума за него.
Ботас пък натисна отново Макс и атакува в края на старт-финалната права. Холандецът го затвори и двамата се удариха, като финландецът все пак продължи, а Верстапен бе наказан с 5 секунди. В последната обиколка Ботас зае третото място и на пистата, а Фетел мина и пред Верстапен заради наказанието от 5 секунди на Макс. До края не се случи нищо повече и Хамилтън триумфира пред Райконен и Ботас.








Рецепта за бърза салата с кисело мляко и краставица
Полигон вместо магистрала: Дрифт и мототренировки за любителите на адреналина
Борисов: Ако Йотова се кандидатира, ще обедини лявото пространство
Гюров не отговори категорично дали ще се кандидатира за президент
"Продължаваме промяната": И от Москва не харесват бюджета на Радев
Нумерологична прогноза за месец август 2026
Дерматолог: Фактор 50 е задължителен през лятото
100 000 собственици избраха 10-те най-надеждни коли на пазара
Разработка на Toyota премахва един от проблемите на хибрида
Новият Mercedes AMG GT изгоря по време на тестове
Любимите коли на Ърнест Хемингуей
Джош Кели защити титлата си на IBF след кървава битка с Куивин Адярко
Хамза Шираз защити титлата си след спорна победа над Симон Захенхубер
Джошуа оцеля след два нокдауна и нокаутира Пренга, Фюри го очаква
Майк Тайсън: Искам да видя гадняра Усик срещу чудовището Бенавидес
Ранното излагане на захар се свърза с повишен риск от депресия и тревожност по-късно в живота
Младите донорски яйцеклетки не компенсират напълно стареенето на матката
Ухапвания от насекоми през лятото при децата
Екипи на РЗИ ще активират мобилното приложение „еЗдраве“ в цялата страна
Коментари
Напиши коментар05:35 | 3 сеп 2018 г.
03:07 | 3 сеп 2018 г.
20:21 | 2 сеп 2018 г.
20:00 | 2 сеп 2018 г.
19:48 | 2 сеп 2018 г.
19:24 | 2 сеп 2018 г.
19:22 | 2 сеп 2018 г.
Напиши коментар