Роберт Кубица може да се завърне във Формула 1 като пълноправен пилот на Уилямс, след като е получил предложение от отбора.
Полякът е в ролятата на резервен състезател за тима през тази кампания, но има опция да заеме второто място в тима и да бъде партньор на Джордж Ръсел, след като Ланс Строл и Сергей Сироткин се очаква да напуснат.
„Мисля, че сме близо до решение. До няколко дни ще реша какво искам да правя и в каква посока трябва да поема. Така или иначе ще правя нещо, което ми харесва, така че определено съм в добро положение“ заяви Кубица.
Той има и предложение от Ферари да стане резервен пилот на Скудерията на мястото на Данийл Квят, който се завръща за Торо Росо през следващия сезон и това също е нещо, върху което трябва да помисли.
„Винаги съм казвал, че като дете всички мечтаят един ден да седнат в червената кола и аз бях близо до това, но за съжаление поради катастрофата не се случи. От емоционална гледна точка това определено би било нещо хубаво“ добави той.
Днес е квалификацията преди Гран При на Бразилия, като във втората тренировка вчера Валтери Ботас изпревари Люис Хамилтън едва 3 хилядни. Себастиан Фетел бе на 73 стотни, докато Дани Рикардо и Макс Верстапен бяха съответно на 3 и 5 десети изоставане.







Пътни експерти: Участъкът от катастрофата на АМ "Хемус" е в отлично състояние
Фирмата превозвач след тежката катастрофа на "Хемус": Водачът никога не е бил лишаван от правоуправление
Централна прогноза
Градушката в Трявна - невиждана от половин век: "Колите са помлени"
Радев и кабинетът ще взимат спешни мерки срещу инфлацията
Рубио носи Nike Venezuela докато лети за Китай, сравниха го с Мадуро
Пеканов за Борисов и Пеевски: Имат възможности, да си организират сами защита
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар12:10 | 10 ное 2018 г.
Напиши коментар