Въпреки страхотното състезание в Австрия, победното изпреварване на Макс Верстапен срещу Шарл Льоклер продължава да предизвиква спорове.
Стюардите приеха инцидента между двамата за състезателен и потвърдиха победата на холандеца, а бившият световен шампион Мика Хакинен дори обяви, че е било срамно дори поставянето под въпрос на успеха.
Първенецът на планетата за 2016-а Нико Розберг обаче, е на друго мнение и смята, че Верстапен е трябвало да бъде наказан, тъй като е изтласкал извън пистата съперника си.
„Смятам, че Макс заслужаваше да спечели, тъй като бе страхотен. В същото време обаче съм на мнение, че трябваше да получи наказание, тъй като наруши правилата“ коментира Нико.
„Според мен при победната си атака си той умишлено започна да завива по-късно, за да не остави място от външната страна, както бе при първия опит да изпревари Льоклер, който контрира успешно. Знаеше, че този път не трябва да му оставя място и затова зави късно излизайки от обичайната си състезателна линия“ добави той.
„При това положение мисля, че трябваше да бъде наказан, което разбира се е неприятно, тъй като направи невероятно състезание и именно такива искаме да гледаме“ каза още Розберг.







59-годишен мъж шофира пиян до козирката по софийските улици
$1000 за чаша кафе в Дубай - защо е толкова скъпо
Нелегални мигранти загиват след гонки с полицията - кой е отговорен
Защо се стигна до хаос с аптеките и наличностите на ваксините в складовете
Фармацевти: Пациентите може да останат без лекарства заради новия софтуер
Боряна Калейн намери и върна портфейл с много пари
Арестуваха трима туристи, позирали голи зад Хеопсовата пирамида
Какво ще предложи държавният бюджет 2026 за София?
Какво най-много влияе върху цената на автомобила при препродажба
BMW i8, принадлежало от Марадона, се продава на търг
Дания и Норвегия в паника заради китайски електрически автобуси
За какво служат спойлерите в горната част на петата врата
Хабиб Нурмагомедов разкри кога ще прекрати треньорската си кариера в ММА
Чимаев иска битка с Перейра: Какво чака?
Прохазка разказа как веднъж е направил 1000 бърпита
Драгомир Петров: „На 6 декември излизам на 100%! Очаквайте най-здравата битка на SENSHI 29!“
Косопадът през есента – причини и решения
Травми, засягащи зъбите
Симптоми при намалена и повишена функция на щитовидната жлеза
Диабетна нефропатия – едно от късните усложнения на захарния диабет
Коментари
Напиши коментар20:17 | 3 юли 2019 г.
19:34 | 3 юли 2019 г.
Напиши коментар