Себастиан Фетел е много близо до наказание от един старт във Формула 1, след като получи наказание за опасно връщане на пистата, което доведе до удар с Ланс Строл по време на Гран При на Италия.

Германецът отново разочарова, допускайки да се завърти още в 7-ата обиколка и след това остана извън Топ 10, като е само на 3 наказателни точки от санкция от едно състезание.

„Ясно е, че няма от какво да съм доволен. Изпуснах задната част на колата и не успях да я хвана. След това всичко свърши. Не, не видях Строл. На няколко пъти опитах да се върна на трасето и да намеря посоката, така че просто не го видях“ коментира Фетел.

В момента той има 9 наказателни точки и при ново провинение в следващите 3 старта, ще стигне границата от 12 и ще бъде наказан.

„Не съм загубил любовта си към спорта, но е нормално, когато не се справяш на ниво, да не си щастлив“ каза още Фетел, който бе изпреварен от съотборника си и в генералното класиране, като е 5-и, на 13 точки от Льоклер.