Японец отново ще кара във Формула 1 след 6-годишно прекъсване, след като Юки Цунода бе потвърден за Алфа Таури на мястото на Данийл Квят за следващия сезон.
20-годишният младок спечели 3 победи през сезона във Формула 2, като завърши трети в класирането и ще партнира на Пиер Гасли. Последният японец, който се състезава в надпреварата бе Камуи Кобаяши през 2014-а.
„Както на повечето млади пилоти и моята цел винаги е била да карам във Формула 1, така че съм много щастлив. Благодаря на Алфа Таури, на Ред Бул и др. Марко за тази възможност и разбира се на Хонда за подкрепата им през цялата ми кариера“ заяви Цунода, който вече тества автомобила за следващия сезон.
Той е третият пилот от Формула 2, който се изкачва нагоре в йерархията, след като Мик Шумахер и Никита Мазепин ще карат за Хаас.
При това положение остават само 2 свободни места за 2021-а, които още не са заети официално. Очаква се скоро Мерцедес да потвърди Люис Хамилтън, защото би било абсолютна сензация, ако това не се случи, докато в Ред Бул трябва да решат дали да задържат Алекс Албън или да го заменят със Серхио Перес.








Япония под вода: Бури носят проливни дъждове и наводнения в няколко района
Почина Юлий Славов, бивш депутат от групата на ОДС
Изтекъл срок и редица нередности: БАБХ иззе близо 5 тона храни
Украйна заяви, че е поразила главната петролна помпена станция на Москва
"Черна писта": Делът на ТИР-овете в общата пътна смъртност на пътя е 42%
След 100 години: Би Би Си прекрати радиопредаването си на дълги вълни
Никола Цолов завърши девети във Формула 2 за Гран при на Австрия
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар16:40 | 23 апр 2024 г.
13:22 | 16 дек 2020 г.
12:43 | 16 дек 2020 г.
12:38 | 16 дек 2020 г.
Напиши коментар