Легендата на НБА и Маями Хийт Дуейн Уейд стана един от собствениците на Юта Джаз, придобивайки акции на организацията.

Трикратният шампион в Лигата, е близък с Райън Смит, който държи контролния пакет на отбора и планира да действа активно както по отношение на отбора, така и в целия регион.

„Това надминава с много мечтата просто да играя баскетбол в НБА. Ако това партньорство е свързано с отношенията ми с Райън, тогава има много неща, в които искам да бъда замесен. Благодарен съм му за тази възможност и знам, че мога да донеса много на организацията“ заяви Уейд.

По този начин той става поредният от групата бивши играчи, които притежават пакет акции в различни отболи. Грант Хил има такъв в Атланта Хоукс, Шакил О’Нийл в Сакраменто Кингс, а Майкъл Джордън е собственик на Шарлът Хорнетс.

Снощи 39-годишният Уейд, който прекрати кариерата си през 2019-а, бе в залата в Солт Лейк Сити, където изгледа победата на Юта над Индиана със 119:111.

Домакините загубиха лидера си Донован Мичъл, който вкара 22 точки, но напусна с обърнат глезен в началото на третата четвърт. Първите прегледи не показаха сериозно нараняване, но предстоят нови.

Джазмените затегнаха защитата си през второто полувреме и го спечелиха с 63:42, за да наваксат изоставането си от 56:69 след първата половина на сблъсъка. Юта остава №1 в НБА с баланс 42-14.

Останалите резултати: Детройт – Оклахома Сити 110:104, Филаделфия – ЛА Клипърс 106:103 (Сиксърс спряха серията на съперника от 7 поредни победи), Вашингтон – Ню Орлийнс 117:115 (прод), Бруклин – Шарлът 130:115, Торонто – Орландо 113:102, Чикаго – Мемфис 115:126, Хюстън – Денвър 99:128, Минесота – Маями 119:111, Сан Антонио – Портланд 106:107, Далас – Ню Йорк 109:117 (Никс са с 5 поредни победи за първи път от 7 години).