Макс Верстапен е бил по-близо до това да се откаже от Формула 1, отколкото да премине в друг отбор.
Това заяви нидерландецът часове, след като поднови договора си с Ред Бул, което сложи край на слуховете за бъдещето му.
Мнозина очакваха той да премине в друг тим, като напоследък сериозно се спрягаше Макларън, а преди това Мерцедес, но в крайна сметка той се обвърза с отбора, с който постигна всичките си успехи, до края на 2030-а година.
„Мисля, че бях по-близо до това да се откажа, отколкото да сменя отборите. Но сега всичко е наред. Освен това така и не почувствах нужда да променя тима си, а и защо да го правя?“ заяви Макс на пресконференцията преди домашното си състезание на Зандвоорт, като отказа да разкрие дали към него е имало официолни оферти от конкуренти.
„След първите състезания изобщо не бях сигурен, че искам да остана в спорта. Като цяло обаче, отношенията ни винаги са били открити, а и аз силно обичам да се състезавам. Имах добри разговори с Ф1 и ФИА и постепенно всичко се подобри. Аз също се адаптирах и това все пак си остава кола от Формула 1. Има неща, които да се подобрят, но с течение на времето вярвам, че нещата ще се подобрят“ добави звездата, като също не обяви дали контрактът му има клаузи за предварително разтрогване при определени условия.







ПАОК без Десподов стигна само до 1:1 срещу "Бран" в първия плейоф
САЩ удължиха до 19 септември срока за продажба на активите на "Лукойл"
"Райо Валекано" и "Алавес" завършиха наравно 1:1 в Ла Лига
С указ Зеленски забрани "Маша и мечокът" да се разппространява в Украйна
БНТ ще разясни на София защо загуби домакинството на "Евровизия"
Трябва да се научим да живеем с войната: Киев се събужда за поредното утро на смъртта
За първи път от 52 години намаляват мощността на 5-и блок на АЕЦ „Козлодуй
Възроденият Ford Escort Mk1 предизвиква суперколите
Превишението на скоростта е новото нормално: 79% от американците го правят
OSCA: забравеният символ на автомобилното изкуство
Защо задната скорост може да вие като развалена прахосмукачка
Крис Сайборг: Аманда Нунеш има сериозен шанс срещу Кайла Харисън
Пади Пимблет: Нямам никакво уважение към Арман Царукян
Грегъри Родригес се готви за Антъни Ернандес с помощта на Насурдин Имавов
Олга Попова и Алан Тигиев записаха победа и загуба на Световното по борба
Треска от долината Рифт – арбовирусна инфекция, която се предава и при контакт със заразени животни
Депресия и тау патология могат да стоят зад рисковото шофиране в напреднала възраст
Витамин D е свързан с по-добра когнитивна функция
Проф. Юта-Берглер Клайн: GPT-1 антагонистите, използвани при диабет и за отслабване, предпазват и сърцето
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар