Бившият президент на ЦСКА Александър Томов говори пред Нова телевизия за процесите в армейския клуб.
"Имотите ми не са много. Имам една къща и един апартамент. Другото са наследствени ниви. Сметки нямам. Имах пари, които бях получил. Те отидоха в ЦСКА и останаха там.
Александър Томов извисява ЦСКА, нищо не потапя. Потапя схемите на същата мафиотска групировка, която потопи Кремиковци.
При първото идване на Томов в ЦСКА станахме шампиони. След това за измислена сума от 800 000 или 700 000 лева ни взеха лиценза. Сега бяхме на три месеца от титла, отново имаше намеса. Томов трябваше да излезе с натиск. И първия път натискът бе от подобни хора като сега. Кремиковци не пое дългове на ЦСКА, а ЦСКА и дългове на ЦСКА в частност. Това стана когато висши държавници помолиха за това Прамод Митал. Той имаше колебания, но бе помолен от Първанов в прав текст. Президентът помоли Прамод Митал да помогне на ЦСКА. Митал взе решението след тази среща.
С два-три дни производство на Кремиковци по онова време се издържаше ЦСКА за цяла година, даже и по-малко. ЦСКА стана шампион. Можеше да продължи да бъде супер клуб. Но тогава се намеси Прокуратурата и каза, че Александър Томов е откраднал Кремиковци и ЦСКА", каза Томов, след което продължи.
"Не съм основен акционер от 10 месеца в ЦСКА. 2014-а година, когато ЦСКА отново бе стабилизиран и на първо място, имах нужда от други акционери. Беше ми трудно, защото нямах Прамод Митал. Помолих хора да влязат. Лицата Манджуков и Инджов приеха, дадоха пари и поискаха контрола. Срещу 1 милион лева инвестиция те получиха в залог контролния пакет акции. След като поеха ангажимента, казаха, че всичко е наред, решиха, че най-доброто за ЦСКА е да мине през фалит. Бе разпродаден отборът на безценица, а той струваше пари. За мен това е същото престъпление, като Кремиковци. Разлика няма“, добави бившият бос на ЦСКА.
"Феновете на ЦСКА ги има. Тези, които направиха тази история имат една илюзия, че българският футбол и Левски печелят от това. Всички губят от това. Да, временните страсти на Левски са удовлетворени. Те са почти планиран шампион. Ако закрият още един-два отбора могат да си играят сами. Но това е проблем на целия футбол. Изваждането на ЦСКА от А група е загуба за цяла България", поясни Александър Томов, който обяви, че политиците се опитват да контролират големите футболни агитки.
"Винаги е имало политическо желание да се контролират агитките. Няма пряка връзка между агитките и гласуването. Агитките могат да бъдат използвани само за групи за натиск, но в никакъв случай те не носят гласове. На всяка власт й се иска да контролила агитките", завърши Томов.







Треньор на кучета: Децата не знаят как да се държат около животни, отговорността е и на стопанина
Проф. Овчаров: Открихме нова интересна сграда в Перперикон
Законът за етажната собственост не отговаря на съвременния сграден фонд
Радев: Политици и инфлуенсъри опитват да печелят дивиденти от убийството в Пловдив
Сигнали за бомби в кв. "Драгалевци" и Съдебната палата
Путин: Русия не заплашва Япония
Postbank финансира ключовия вятърен парк „Стражица“, ускоряващ енергийния преход и ESG трансформацията на България
Експерти за агресията: Тарикатите са на пиедестал, къде са родителите?
Mercedes-AMG готви чудовищен SUV с над 1100 конски сили
Производител на трактори постави рекорд за скорост
Skoda остави Octavia без ръчни скорости на основен пазар
Toyota призна: Не можем да се сравняваме по цени с китайците
Ислам Махачев и Иън Мачадо Гари се срещнаха лице в лице преди UFC 330
Дейна Уайт не изключва създаването на женска BMF титла
Крауфорд се върна във фитнеса, но не планира завръщане на ринга
Теофимо Лопес разкри защо не подписа със Zuffa Boxing
Промени в мускулната маса с възрастта - какво се случва с тялото ни и как можем да забавим процеса?
Още организации се обявиха против прехвърлянето на Центъра за асистирана репродукция към НЗОК
Как да се справим с кератоза пиларис?
Колко ниско трябва да бъде кръвното налягане след 80-годишна възраст?
Коментари
Напиши коментар15:29 | 11 май 2016 г.
13:44 | 9 май 2016 г.
10:34 | 9 май 2016 г.
13:44 | 8 май 2016 г.
13:03 | 8 май 2016 г.
10:19 | 8 май 2016 г.
09:29 | 8 май 2016 г.
Напиши коментар