Лудогорец записа 12-та поредна победа в Първа лига, след като в дербито на 16-ия кръг надделя с 2:1 над Левски. Успехът за "орлите" не дойде никак лесно, но той може да се окаже шампионски, защото с него разградчани увеличиха аванса си пред "сините" на девет точки и изглеждат недостижими на върха.

Гостите поведоха още в 6-ата минута, когато Бабатунде Адениджи се разписа след грешки на Козмин Моци и Владислав Стоянов. Шампионите пропуснаха великолепен шанс да изравнят 180 секунди по-късно, когато Върджил Мисиджан не уцели опразнената врата. В средата на първото полувреме гол на Антонио Аниете беше правилно отменен заради засада и до почивката възпитаниците на Елин Топузаков успяха да запазят крехкия си аванс.

В началото на втората част Джонатан Кафу нацели горната греда, а удар с глава на Светослав Дяков беше спасен от Боян Йоргачевич по фамозен начин. В 70-ата минута Вандерсон все пак изравни с четвъртото попадение в кариерата си срещу Левски, което му отрежда и голмайсторския приз в дербито. В 82-ата минута резервата Марселиньо пък вкара шампионския гол за Лудогорец, след като се разписа с глава за крайното 2:1.

Проследете развоя на мача по минути тук!

Срещата започна мечтано за Левски и още в 6-ата минута Бабатунде Адениджи откри резултата не и без помощта на Козмин Моци. Тогава румънският национал допусна фрапантна грешка, разминавайки се с топката и тя попадна в нигериеца. Той нахлу в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл прекъсна головата си суша за 1:0! При изстрела Владо Стоянов също можеше да се намеси по-добре!

Лудогорец пропусна златен шанс да възстанови равенството само три минути по-късно. Клаудио Керешу с прекрасен пас изведе Джонатан Кафу отляво в наказателното поле, бразилецът пусна успоредно подаване на голлинията към връхлитащия Мисиджан, който с едно докосване засече от непосредствена близост, но не успя да уцели опразнената врата!

След четвърт час игра шут на Роман Прохазка беше блокиран и словакът поиска дузпа за игра с ръка, но главният съдия Станислав Тодоров остана безмълвен. В 23-ата минута Левски организира поредната си контра като по учебник, при която Адениджи разтегли играта към дясното крило. Там Франсис Нар с едно докосване намери Антонио Аниете, който се разписа пред опразнената врата, но голът бе правилно отменено заради засада.

Четири минути по-късно Меди Бурабия центрира от фаул, непокритият Прохазка засече с глава, но в аут. След половин час игра изстрел на Върджил Мисиджан мина над вратата. Малко след началото на второто полувреме Лудогорец пропусна две великолепни възможности за гол. В 51-ата минута Светослав Дяков отклони с глава към Кафу, който уцели горната греда пред опразнената врата. След последвалия корнер капитанът на домакините засече мощно, но Боян Йоргачевич с изумителна намеса спаси.

В следващите минути разградчани продължиха да налагат убийствен натиск, а след час игра на терена се появи и Марселиньо. Левски обаче успя да изтегли играта в по-предни позиции, но в 70-ата минута капитулира. Тогава Натанаел центрира от ляво, Веселин Минев изпусна Вандерсон, който беше зад гърба му, надскочи го и с глава вкара за 1:1!

В 82-ата минута Лудогорец стигна до успеха! Вандерсон центрира от фаул, Марселиньо надскочи Димитър Пиргов и с глава матира Йоргачевич за крайното 2:1.

Лудогорец - Левски 2:1

Голмайстори: 0:1 Адениджи (6), 1:1 Вандерсон (70), 2:1 Марселиньо (82)

Лудогорец: Владислав Стоянов; Сисиньо, Козмин Моци, Хосе Луис Паломино, Натанаел Пимиента; Светослав Дяков, Анисе Абел; Джонатан Кафу, Вандерсон (90-Кампаняро); Вирджил Мисиджан (62-Марселиньо), Клаудиу Кешеру (87-Кишада)
Треньор: Г. Дерменджиев

Левски: Боян Йоргачевич; Сашо Александров, Александър Александров, Димитър Пиргов, Веселин Минев; Джереми де Ноойер, Мехди Бурабия; Франсис Нар (70-Г. Иванов), Роман Прохазка, Антонио Аниете (78-Краев); Бабатунде Адениджи
Треньор: Е. Топузаков

Разград, ст.: "Лудогорец Арена"
Съдия: Станислав Тодоров
Жълти кртони: Кафу (Лудогорец); Ал. Александров, Аниете, Пиргов, Де Ноойер. Г. Иванов (Левски)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=8d47e6922a" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>