Локомотив Пловдив постигна втората си поредна победа в Първа лига след наглед лесно домакинско 3:0 над Верея. Дни след успеха в Разград хората на Бруно Акрапович свършиха работата си още през първата част, когато Абделхаким Буна (17) и Парвиз Умарбаев (33) дадоха надежден аванс на тима си. Иво Иванов от Верея пък бе изгонен с директен червен картон в 32-та минута. В 75-та минута Мартин Райков довърши гостите с гол от дузпа.

С тази победа Локомотив Пловдив се изкачи до 5-то място в първенството преди изиграването на останалите срещи от кръга. “Смърфовете” имат 6 точки, докато Верея е на предпоследното 13-то място с 1 точка.

Треньорът на “смърфовете” Бруно Акрапович заложи на същите 11 от гръмката победа с 1:0 над Лудогорец в Разград и неговите възпитаници решиха мача още през първото полувреме. Още в 16-та минута гостите се бяха впуснали в атака и забравиха за защитата си, Абделхаким Буна бе оставен сам срещу вратаря на Верея и с хубав удар по диагонала направи 1:0.

Заралии опитаха да изравнят чрез удар на Маламов, но всичко приключи в 32-та минута. Централният защитник на Верея Иво Иванов спъна откъсващия се Посинкович и получи директен червен картон. При последвалия удар от фаул на Парвиз Умарбаев от границата на наказателното поле Локомотив поведе с 2:0. Узбекът не остави никакви шансове на вратаря на гостите, който само изгледа топката.

“Смърфовете” контролираха играта през второто полувреме и изчакваха своя момент. Третият гол дойде в 75-та минута, когато Симеон Райков се разписа от дузпа след хладнокръвно изпълнение на “паненка”. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Емин Ахмед срещу Анте Аралица в наказателното си поле.

Локомотив Пловдив - Верея 3:0

1:0 Абделхаким Буна 16’

2:0 Парвиз Умарбаев 33’

3:0 Симеон Райков 75’-д

Локомотив Пловдив: Луков, Петрович, Езе, Везалов, Томашевич, Банкович, Умарбаев (59 - Елитон), Карагерен (59 - Райков), Посинкович (71 - Илиев), Буна, Аралица

Верея: Георгиев (66 - Цинцарски), Вушович, Йоргенсен, Иванов, Емин, Танев (63 - Чофу), Максимов, Малек, Огнянов (34 - Василев), Аличков, Маламов