Вратарят на Нефтохимик Ферди Мюмюнов, който се сби с публиката на стадиона в Куклен, е наказан с лишаване от състезателни права само за 1 мач, реши днес БФС-Пловдив.

Инцидентът се разигра по време на мача от 20-ия кръг на Югоизточната Трета лига между Атлетик (Куклен) и Нефтохимик (Бургас), завършил 0:1 и преминал със скандали по време на срещата и след нейния край.

При излизането на двата отбора за почивка между полувремената вратарят на шейховете Мюмюнов, който е от Асеновград, явно предизвикан, прескача оградата и започва саморазправа с възрастен човек от публиката. Съдията Стойчо Стоев от Кърджали му вдига червен картон.

Според хора от щаба на гостите, Мюмюнов е бил предизвикан, обиждан, а също така са били заплашени и родителите му, седящи в публиката. От Атлетик разпространиха декларация и видеа със спорните моменти, но не уточниха дали има причина за вратарската реакция.