Ботев Враца и Славия завършиха 0:0 в първи полуфинален плейоф за местата 7-10-о в Първа лига. Двата отбора изиграха груб мач, изпъстрен с остри единоборства, нерви и претенции към съдийството, но с малко футболни достойнства. "Белите" започнаха по-активно в началните минути, но без да застрашат сериозно вратата на Красимир Костов.

Най-добрата ситуация за гол през първото полувреме създадоха врачани в 31-а минута след отлична комбинация между Домовчийски и Емил Стоев, последният излезе на стрелкова позиция, но ветеранът Георги Петков с крак изби в корнер.

Най-спорната ситуация бе минута преди почивката, когато домакините имаха сериозни претенции за дузпа за избутване с ръка на Димитър Велковски срещу Даниел Генов. Реферът Валентин Железов даде жълт картон за симулация на Генов, с което предизвика гнева на врачани.

В началото на второто полувреме нервните изблици продължиха, а за избутване без топка Дарко Тасевски от Славия получи жълт картон и малко след това бе сменен от Владислав Узунов. Резервата Милан Вушурович бе близо до гол за Ботев десет минути преди края, но след негов мощен удар топката срещна сглобката на вратата зад Георги Петков.

В 85-а минута напрежението отново ескалира след разбъркване в наказателното поле на Славия. Реферът отсъди фаул в атака, след което последва масово бутане и блъскане и от двата отбора, което не доведе до картони, а двете нули се запазиха до края.

В самия край на добавеното време бърза контраатака завърши с удар на Владислав Узунов, но топката "облиза" напречната греда и излезе в аут. Реваншът е в петък на стадиона в "Овча Купел".

Ботев Враца - Славия 0:0

Ботев Враца: Красимир Костов, Венцислав Керчев, Андреас Васев, Илия Миланов, Мартин Кавдански, Георги Вълчев, Йордан Апостолов, Симеон Мечев (70-Милан Вушурович), Емил Стоев, Даниел Генов, Валери Домовчийски

Славия: Георги Петков, Ертан Томбак, Милен Гамаков, Давид Хуманес, Димитър Велковски, Славчо Шоколаров, Янис Карабельов, Георги Йомов (90+1-Преслав Петров), Дарко Тасевски (54-Владислав Узунов), Радослав Кирилов (66-Илиан Мицански), Цветелин Чунчуков