Григор Долапчиев вкара красив гол с акробатичен удар и запази елитния статут на отбора на Витоша Бистрица, който спечели баража срещу представителя на втора дивизия Монтана с 3:0.

Витоша беше по-активният отбор през сравнително скучното първото полувреме, но остави гола за началото на второто.

Той падна в 52-та минута, когато Стефан Христов центрира в наказателното поле и Долапчиев засече топката с красив ножичен удар, с който даде преднина на Витоша в последния мач за сезона.

Юношата на ЦСКА беше заменен в 69-та минути след силен натиск на Монтана, а на негово място се появи следващият герой на бистричаните - Емил Гъргоров.

Бившият футболист на "червените" можеше да реши всичко в 82-та минута, когато Витоша организира контраатака с човек повече срещу защитата на монтанците. Четин Садула подаде към Христов в наказателното поле и той свали топката за Гъргоров, чийто шут обаче срещна гредата зад Ивайло Василев.

Халфът на бистричаните направи още един пропуск в 88-та минута, но само две по-късно вкара за 2:0. Ивайло Василев допусна груба грешка, беше прехвърлен пред собствената си врата и Гъргоров вкара на празна мрежа.

Бившият футболист на ЦСКА и юноша на Локомотив София вкара и третия гол в добавеното време, когато преодоля вратаря на Монтана очи в очи.

Витоша Бистрица - Монтана - 3:0

1:0 Григор Долапчиев 52

2:0 Емил Гъргоров 90

Емил Гъргоров 90+4

Витоша: Християн Василев, Тодор Гочев, Венцислав Бонев, Четин Садула, Петко Цанков, Михаил Милчев, Григор Долапчиев (69-Емил Гъргоров), Лъчезар Котев, Ивайло Лазаров (81-Кристиян Кочилов), Стефан Христов и Георги Амзин.

Монтана: Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Галин Ташев, Владимир Айтов, Димитър Илиев, Сергей Георгиев, Йордан Йорданов, Атанас Илиев, Николай Цветков и Тони Тасев (71-Владислав Мисяк).