Новакът в efbet Лига Царско село излезе с официална позиция относно обвиненията от БФС, че е участвал в манипулирането на три срещи. От клуба категорично отричат това е вярно и наричат наказанието срещу тях "незаконна провокация с дъх на набеждаване".
По-рано Царско село беше глобен с 5000 лева и порицан от БФС.
Позицията на клуба без редакторска намеса:
Ръководството на ФК Царско село 2015 изразява своето учудване и изненада от днешното решение на Дисциплинарната комисия на БФС, което разваля репутацията на футболния клуб с решение без аргументи и мотиви.
Трябва да отбележим, че относно юридическата стойност и характеристика на решението на дисциплинарната комисия при БФС от 17.07.2019г. с което на ФК Царско село 2015 гр. София е наказан с порицание и имуществена санкция в размер на 5000 лева на основание цитираме: „чл.46,ал.6, б. В от ДП/2018/2019“, следва да се има предвид, че за нас не става ясно по коя норма сме наказани. Вероятно ДК е имал предвид единствено точка В, защото само тя отговаря на наложената санкция. Кумулативно наказание по точка Б и точка В не е възможно.
Освен това към настоящия момент действа дисциплинарен правилник на БФС, който е приет от Изпълнителния комитет на БФС с протокол №1/14.05.2019 г. и цитираният дисциплинарен правилник на БФС за сезон 2018/2019 г. е отменен. Следва да се има предвид, че смисълът на фактически състав на чл.46 ал.6 от дисциплинарният правилник и в двата му варианта предвижда процедурата по наказание да започне след сезиране от страна на УЕФА, а не от Експерт по почтеността на БФС и в този смисъл не е спазена предвидената процедура от страна на административно-наказващият орган. До момента на клуба НЕ Е връчено валидно решение на ДК и мотиви за взетото решение. Не сме поканени да дадем становище и/или обяснение. Не ни е дадена възможност да се запознаем с фактите по преписката. Не ни е осигурено гарантираното в Конституцията право на защита. Това не е никаква процедура, а задкулисна и незаконна провокация с дъх на набеждаване.
Чл. 53 ал.2, т. А с аргумент от противното пресича пътя за обжалване на глоби на Дисциплинарната комисия в размер до 5000/пет хиляди/ лева. Необжалваемостта на санкции до 5000/пет хиляди/ лева е класически пример за нищожна норма, която без особени трудности може да бъде отменена.
Имаме основания да смятаме, че взетото днес решение цели дестабилизиране отбора за предстоящите срещи в първенството. Ние няма да допуснем подобни провокации и ще търсим правата си с всички законови средства.
Искаме да припомним, че отборът влезе безапелационно в Първа лига като шампион на Втора лига за сезон 2018/19. Спечелихме голяма част от мачовете и осигурихме промоцията си доста преди края на шампионата. През целия сезон сме спазвали правилата на футболната игра и сме печелили мачовете на терена с ясната цел в настоящата кампания да мерим сили с най-добрите футболни отбори в България.







4 зодии ще получат силен знак от Вселената на 16 май 2026
Рецепта за точена питка с плънка от сирена
Юпитер в Рак носи късмет за 3 зодии в събота
Регистриран е случай на заразен с хантавирус край България
Извънземните смятат хората за най-нисшата форма на универсално съществуване
Защо ВМС на САЩ разкриха местоположението на ядрена подводница?
Какво означава, ако видите черен кос?
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Викторио Илиев донесе втори медал за България в Сърбия
Злати Чуканова е на полуфинал в Сърбия
Безпощаден: Стефан Стефанов вече е финалист на Евро 2026
Министър Керязов награди таекуондистите Ерика Карабелева и Християн Георгиев
Как да разпознаем симптомите на артериалната хипертония?
Какво помага при колики?
Фондация „Нашите недоносени деца“ представя Харта на малките герои
Как се извършва лечението на RSV инфекция при бебето
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар