Юношеският национал на България Ияд Хамуд ще продължи кариерата си в ливанския отбор Ал Ансар (Бейрут), който е завършил на 2-о място през миналото първенство. Роденият през 2001-а година Хамуд сам се похвали в социалните мрежи с трансфера си, като позира с фланелката на отбора.
Договорът на футболиста е за 5 години. Ал Ансар, освен на 2-а позиция през миналото първенство, в исторически план има 13 титли на тази държава от Близкия Изток. Така Ияд Хамуд се завръща в родината на баща си Омар, а и където самият той е отраснал като малък.
Ияд Хамуд изкара две години в школата на английския Шефилд Уензди, като в последния сезон отбеляза и 13 гола. Но от клуба не му предложиха професионален договор. В България той играе в школата на Локомотив (Пловдив), като на 15 години прави дебют с мъжкия отбор. Но след това в продължение на две години и половина записва едва три мача във всички формации по решение на тогавашния старши треньор.
Като малък е бил на проби в Арсенал и Стоук Сити, като скаутите на двата отбора лично идват в България да го наблюдават. Преди седмица пък изкара тестове в Брентфорд, но явно изборът му е бил да отиде в Ливан.







Църковен празник, поверия и забрани на празника на 13 май
Прогноза за времето днес, 13 май: Ще се редуват слънце, дъжд и бурен вятър
Хороскоп за 13 май 2026: Романтика и добри финансови възможности за зодиите
Как стресът променя тялото и психиката ни
Заради градушката: Трявна обяви неучебен ден
От дъжд - на вятър: жълт код в голяма част от страната
Европа вече е инвестирала 200 милиарда евро в електромобили
Четири стъпки за проверка на климатика преди лятото
Как Nissan Qashqai направи революция с видимостта
Европейска държава настига Норвегия по дял на ЕV
Ерика Карабелева стана европейска вицешампионка по таекуондо
UFC Fight Night 276: Арнолд Алън и Мелкизаел Коста оглавяват бойната карта в Лас Вегас
Бургас приема исторически турнир по бразилско жиу-жицу през юни
Артур Чимаев разкри защо Хамзат е бил близо до отказ преди битката със Стрикланд
HIIT тренировки – кога са подходящи и кога не
Кога бременността може да е извънматочна?
Безплатни прегледи във ВМА по повод Световния ден за борба с хипертонията
Стартира национална информационна кампания за превенция на насилието над и сред деца
Коментари
Напиши коментар14:31 | 7 авг 2019 г.
Напиши коментар