Берое победи трудно с 1:0 у дома Витоша в последния мач от 9-тия кръг на футболното ни първенство. Хората на Александър Томаш направиха куп пропуски и в края можеха да съжаляват за това. В крайна сметка Зоран Йосипович, който замени пропусналия доста чисти положения Мартин Камбуров, донесе трите точки на заралии с гол в 84-та минута.

С тази победа Берое е на 6-то място в класирането с 15 точки, колкото има и Арда. Напред са ЦСКА (16), Локомотив Пловдив (17), Левски (20) и Лудогорец (21). Витоша остава на дъното с едва 3 точки от първите си 9 мача.

Берое започна силно срещата и още във втората минута Мартин Камбуров можеше да вкара. Таранът засече с глава центриране от дясното крило, но прати топката покрай гредата.

Големият шанс за Витоша бе в 6-та минута, когато при една контраатака Емил Гъргоров изведе Атанас Кабов сам срещу Душан Перниш. Нападателят обаче стреля слабо и стражът на домакините спаси.

До края на първото полувреме Берое натисна. В 8-та минута Камбуров отново бе изведен на чиста позиция, но сам срещу вратаря на гостите стреля по диагонала покрай вратата.

След още 4 минути и Вандерсон стреля фалцово по диагонала, но отново неточно. В средата на първото полувреме Камбуров изпълни прекрасно свободен удар, но Кристиан Василев спаси.

Вратарят на гостите показа страхотен рефлекс няколко минути по-късно. Камбуров отново бе изпуснат в наказателното поле и насочи топката с глава към долния десен ъгъл на Василев. Последният обаче отрази ефектно.

Пропуските на Камбуров продължиха и след почивката. Само 4 минути след подновяването на играта таранът пак опита късмета си от свободен удар и този път бе по-близо, като нацели гредата.

Последваха опасни изстрели на Педро Еуженио и Ибрахима Конте, но гол така и не падна. Така се стигна до 84-та минута, когато Берое най-накрая вкара. Иван Минчев центрира от свободен удар, а защитникът на Витоша Георги Амзин отклони топката към намиращия се в засада Зоран Йосипович. Последният бе оставен сам на задна греда и с лекота вкара за 1:0.

Берое - Витоша 1:0

1:0 Зоран Йосипович 84'

Берое: Перниш, Василев, Ангелов, Алкан, Цветков, Охене (71 - Минчев), Виана, Конте, Вандерсон, Ненов, Камбуров (64 - Йосипович)

Витоша: Василев, Гочев (46 - Курупис), Зюмбулев, Бонев, Гьонов, Димитров, Амзин, Садула, Котев, Гъргоров, Кабов (77 - Санчес)