Локомотив Пловдив се утвърди в челото на класирането след победа с 3:2 като гост на Витоша Бистрица. Ветеранът Георги Илиев даде асистенция за първия гол на Диниш Алмейда (33) и сам вкара след прекрасно изпълнение в 52-та минута. Секунди по-късно Атанас Кабов намали след нов страхотен гол, а Димитър Илиев довърши домакините с трети гол от дузпа в 66-та минута. В края Венцислав Бонев вкара втори гол за “бистришките тигри”.

С този успех Локомотив Пловдив се утвърди на третото място в класирането, като има 23 точки, с 4 повече пред 4-тия ЦСКА. На върха е Лудогорец с 27, пред Левски с 26. Освен това “смърфовете” отново са най-резултатният отбор в елита с 27 гола от 11 мача, с два повече от Левски.

Гостите показаха още през първото полувреме, че са по-добрият отбор и още в началото Кристиян Кацарев изби с мъка хубав удар на Първиз Умарбаев. Малко след това и новоизпеченият национал Бирсент Карагерен опита късмета си, но стреля покрай гредата. Така се стигна до 33-та минута, когато Георги Илиев прати фино центриране към наказателното поле, а Диниш Алмейта с глава направи 1:0 с първия си гол за Локомотив.

“Смърфовете” продължиха да доминират и след почивката. Само 7 минути след подновяването на играта Жоро Илиев направи 2:0 след нов прекрасен гол. Ветеранът чукна топката над себе си, след което от въздуха я забоде в мрежата зад Кацарев.

В ответната атака Витоша намали след също толкова красиво изпълнение. Атанас Кабов проби през центъра и с мощен удар от около 25 метра не остави никакви шансове на Луков.

Именно Кабов обаче реши всичко в полза на гостите, след като в 65-та минута фаулира Карагерен в наказателното си поле. Димитър Илиев не трепна от бялата точка и вкара за 3:1. В добавеното време на срещата “тигрите” вкараха още веднъж чрез Венцислав Бонев, но за нещо повече нямаше време.

Витоша - Локомотив Пловдив 2:3

0:1 Диниш Алмейда 33’

0:2 Георги Илиев 52’

1:2 Атанас Кабов 53’

1:3 Димитър Илиев 66’-д

2:3 Венцислав Бонев 90+3’

Витоша: Кацарев, Гочев, Зюмбулев, Бонев, Гьонов, Кочилов, Амзин (78 - Иванов), Садула, Котев, Кабов (71 - Динев), Долапчиев (79 - Кутев)

Локомотив Пловдив: Луков, Малембана, Алмейда, Езе, Петрович, Томашевич, Умарбаев (64 - Витанов), Г. Илиев (82 - Цветанов), Карагерен, Д. Илиев, Ожболт (74 - Аралица)