Българското футболно първенство е в дъното по ефективно игрово време, показват данните на InStat цитирани в Международния център за спортни изследвания (CIES Football Observatory). Първа лига заема 30-о място сред проучването, което обхваща 35 лиги, пише "Дневник".
Процентът, в който топката е в игра в България е 52.8%. Зад българското първенство остава австрийската Бундеслига, както и португалският шампионат. На първо място по този показател е шведското първенство, което е с 59.7%. Следват холандската Ередивизи (59.5), финландският шампионат (57.7) и датската Суперлига (57.4). От големите пет първенства на най-челно място е по ефективно игрово време заема Бундеслигата с 57.1, а най-малко е това в Ла Лига (53.3).
На клубно ниво най-много се играе футбол в мачовете на шведския елитен клуб "ГИФ Сундсвал", който има резултат от 63.2 процента. Втори е "АЗ Алкмаар" с 62.9 процента, а трети е друг шведски отбор- "Хелзинборг" (62.8%). В първенствата от топ 5 най-предни позиции заемат "Байерн" (Мюнхен) с 62.0%, "Олимпик Лион" с 61.5% и друг френски - ПСЖ (60.7%).
Сред българските клубове най-ефективно игрово време има в мачовете на "Арда". Новакът от Кърджали е с 55.5%, следван от "Боотев" (Пловдив), който е с 55.3 процента. Над 55 процента ефективно игрово време има и в мачовете на шампиона "Лудогорец" - 55.1.
За разлика от "Лудогорец" другите два водещи тима "Левски" и ЦСКА са далеч назад. При червените процентът е 51.2, а при червените - 50.9. Единственият клуб с по-малко ефективно игрово време от ЦСКА е "Черно море" - 50.4%.
Снимка: lap.bg







Грешки, които допускаме при хидратирането на кожата
Кирил Петков за делото "Коцев": Най-сетне един смел съдия каза истината
Костадинов: Уплашеният Борисов избра ролята на Доган, Радев ще направи партия
Централна емисия
Гърция представя цифров арсенал срещу укриването на данъци
За първите осем месеца имаме много тежък търговски дефицит
Гроздан Караджов: Трябва да свържем Букурещ с Атина и Александруполис с Одеса
Кажете сбогом: 25 коли, които изчезват през 2026
Шефът на Nissan призна за завръщането на легендарен модел
Как Lancia създаде един от най-странните двигатели в историята
Защо производителите се отказват от дистанционното стартиране на двигателя
Зрелищна галавечер очаква националите ни в Полша
Франк Уорън: Фюри говори само за една битка
Мурат Гасиев: Кубрат Пулев е опитен и издръжлив противник, но аз съм създаден за този момент
Дейвид Бенавидез: Имам още 15 години в бокса, може би ще стигна и до тежка категория
Терапия със сол и ползите от нея за здравето
Защо усещаме сънливост след хранене?
Въглероден лазер – може да го използваме за третиране на белези и бръчки
При мизофония може по-трудно да се справяме с емоциите си
Коментари
Напиши коментар00:10 | 30 окт 2019 г.
00:02 | 30 окт 2019 г.
18:58 | 29 окт 2019 г.
18:11 | 29 окт 2019 г.
16:47 | 29 окт 2019 г.
15:14 | 29 окт 2019 г.
Напиши коментар