Сериозна зимна чистка може да има в Ботев Пловдив. Клубът иска да освободи почти всички чужденци. От една страна, желанието на ръководството е да се налагат приоритетно кадри на школата. От друга, раздялата с иностранците ще доведе до съкращения в бюджета за заплати.
Генерално канарчетата предпочитат да разчитат на повече български състезатели. Сред желаните през зимата е Николай Бодуров, но разжалваният капитан на ЦСКА е доста скъп за стандартите на Ботев. Бранителят се е заинтригувал от възможността да играе за жълто-черните, но чисто финансово подобна договорка ще се случи трудно.
Сред тези, които може да напуснат Ботев през зимата, е и десният бек Джонатан Перейра. Съображенията за евентуална раздяла с него обаче няма да са спортно-технически, а финансови. Бразилецът получава една от най-високите заплати. И макар да се представя солидно, не е изключено Ботев да потърси начини да се раздели с него. Джонатан имаше здравословни проблеми и пропусна голяма част от есенния дял.
Той е записал само 7 участия и 296 минути в елита. Джонатан не се ползваше с доверие при Желко Петрович, като започна само два пъти при него - 0:1 от Славия и 0:3 от Ботев Вр. Ферарио Спасов обаче постепенно върна Джонатан. Той се появи като резерва срещу Лудогорец и Арда, а срещу Дунав (2:1) вече записа 90 минути. През миналия сезон бразилецът имаше някои доста силни изяви.







САЩ пречупи непобедимата Япония в петгеймов трилър и отива на финал срещу Полша
Хороскоп за 2 август 2026 г.: Добри новини за Лъвовете, Овните да не бързат с разходите
Кметът на Безмер Росен Русев иска КПП-та около селото
Челен сблъсък с мотори: Младежи на 18 г. са с опасност за живота
Жегата продължава, очакват ни до 38 градуса днес
Прецакани ли сме? Ето 10-те най-евтини нови коли в Америка
Механици посочиха най-добрите и най-лошите дизелови двигатели
Шофьор остава без своя AMG след 221 км/ч при ограничение 70 км/ч
BYD и Renault връщат сложното задно окачване на достъпните автомобили
Кийшон Дейвис се отказа от битката с Девин Хейни
UFC Fight Night 283: Рекордна вечер в Белград с 10 финала още в първия рунд
Джарел Милър стана задължителен претендент за титлата на Мурат Гасиев
Яир Родригес се завръща срещу Жан Силва на UFC Noche
Компютърен тест оценява вероятността за аутизъм с 13 въпроса
Молекулярен профил показва риск от Алцхаймер години преди когнитивния спад
Метформинът потиска клетки на рядко агресивно заболяване на кръвта
Първите дни на кърменето: Защо началото невинаги е лесно?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар