Берое вече е на границата на Топ 6, след като победи убедително с 3:0 като гост закъсалия Дунав Русе. Хората на Димитър Димитров-Херо бяха по-добрият отбор, но стигнаха до успеха през втората част. Мартин Камбуров даде аванс за тима си в 56-та минута, а Ибрахима Конте довърши гостите с два гола в края. Това беше мач №400 на Камбуров в елита на българския футбол, като реализира 226-тия си гол.

С този успех Берое се изравни по точки с Черно море. Двата отбора имат по 24, но варненци са 6-ти заради по-добрата си голова разлика. Дунав е на 11-та позиция с 16.

Берое имаше контрол върху срещата и можеше да поведе още в 9-та минута. Удар на Ибрахима Конте обаче не намери целта. Малко след това и Иван Минчев пробва късмета си, но и той стреля в аут. По-добрата игра на заралии продължаваше, но те така и не настроиха мерника си. Рубен Бригидо също стреля неточно, а в 21-та минута Благой Макенджиев отрази лек шут на Милен Желев.

Чак в края на полувремето домакините дочакаха своя шанс. Голмайсторът на тима Ахмед Ахмедов стреля до добра позиция, но Душан Перниш внимаваше. Малко след това опитният вратар на домакините пресече и хубаво подаване към Мартин Костадинов.

Берое започна активно и втората част, а голът все пак падна. В 56-та минута Мартин Камбуров бе изведен сам срещу вратаря на домакините от Александър Цветков и опитният голмайстор хладнокръвно реализира за 1:0. Попадението предизвика сериозна полемика, тъй като домакините искаха игра с ръка на Цветков преди подаването му към Камбуров.

В 64-та минута Камбуров опита късмета си от свободен удар. Макенджиев обаче показа страхотен рефлекс и изби. Последва силен удар и на Ивайло Лазаров, но вратарят на Берое Душан Перниш отново спаси.

Интригата приключи в 78-та минута, когато Рубен Бригидо се впусна в един от честите му пробиви и изпревари Благой Макенджиев, който бе тръгнал да го пресреща. Последва центриране, свалено от Камбуров, а Ибрахима Конте на метри от вратата нямаше как да сбърка за 2:0.

Десет минути по-късно Конте довърши домакините. Бързакът бе изведен от Василев сам срещу Макенджиев и с лекота прати топката покрай него за 3:0.

Дунав – Берое 0:3

0:1 Мартин Камбуров 56‘

0:2 Ибрахима Конте 78‘

0:3 Ибрахима Конте 88‘

Дунав: Макенджиев, Димов, Ковачев, Николов (67 – Щерев), Исаевски, Лазаров, Кавалканте, Милчев, Костадинов (84 – Русанов), Христов, Ахмедов

Берое: Перниш, Желев, Бандаловски, Ангелов, Василев, Цветков, Тоуба, Минчев, Бригидо (90 – Ненов), Конте (88 – Меледже), Камбуров