Ботев Пловдив победи с 2:0 Етър в последния мач от 17-тия кръг на елитното ни футболно първенство. Големият герой за домакините бе Лъчезар Балтанов, който вкара и двата гола. A вторият предизвика доста полемики. С този успех Ботев се изкачи до 9-та позиция в класирането с актив от 19 точки, само на 5 зад място в топ 6. Етър е 10-ти със 17 т.

Двата отбора изиграха мъжки мач при много тежки условия заради изсипалия се дъжд над Пловдив, като още в началото Александър Тонев тества рефлексите на Христо Иванов с далечен удар. Гостите отговориха с изстрел на Светослав Ковачев, но и стражът на Ботев отрази.

В 9-та минута Тодор Неделев бе много близо до гола. Звездата на Ботев си освободи пространство и стреля с левия си крак, но топката мина на сантиметри от страничната греда. Последваха нови пропуски на Неделев и Лъчезар Балтанов, но гол така и не падна.

И така до началото на второто полувреме. В 48-та минута Неделев центрира от свободен удар, създаде се разбъркване пред вратата на Етър, а Лъчезар Балтанов се пребори за позиция и чукна топката във вратата на гостите – 1:0.

„Болярите“ можеха да изравнят в 58-та минута, когато след центриране на Даниел Младенов се стигна до удар на Артьом Артюнин, но топката не улучи целта.

Всичко приключи в 76-та минута след меко казано странен гол. Лъчезар Балтанов пак бе най-съобразителен в наказателното поле на Етър след центриране и добута топката във вратата. Голът обаче бе отменен заради засада. Последваха бурни протести и попадението все пак бе признато. Повторенията обаче показаха, че халфът действително бе в нередовна позиция.

До края Милчо Ангелов можеше да намали, а резервата на домакините Антонио Вутов също се отчете с голям пропуск.

Ботев Пловдив – Етър 2:0

1:0 Лъчезар Балтанов 48‘

2:0 - Лъчезар Балтанов 76‘

Ботев Пловдив: Георгиев, Филипов, Димитров, Пиргов, Марин, Терзиев, Балтанов (88 – Джонатан), Шопов (62 – Вутов), Неделев, Тонев, Виана (69 – Перван)

Етър: Иванов, Иванов, Стоянов, Дюлгеров, Хубчев (10 – Артюнин), Станоев, Колев, Руменов, Ангелов (77 – Боджадж), Ковачев (73 – Стоянов), Младенов