Царско село изтръгна равенството 2:2 в домакинството си на Етър, след като вкара два гола след 89-та минута. „Болярите“ бяха повели в резултата след попадения на Милчо Ангелов (55) и Дино Мартинович (60). В 89-та минута Дилан Бахамбула намали резултата, а в добавеното време на срещата Густаво Карбониери донесе точката на „Царете“.

Със спечелената точка Царско село събра 16 и е на 12-то място в класирането. Етър е 10-ти с 18 т.

Двубоят се игра под гъстата мъгла над стадиона в комплекса „Царско село“, а първото полувреме бе за домакините. Още в 5-та минута Дилан Бахамбула стреля покрай вратата. След половин час игра и Венцислав Христо опита късмета си, но ударът му също бе неточен. В края на първата част и Уесли Ната изскочи на стрелкова позиция след самостоятелен пробив, но този път Христо Иванов отрази.

Най-добрата ситуация за гостите бе в 23-та минута, когато Дино Мартинович и Милчо Ангелов матираха защитата на домакините, но последният не успя да преодолее Джони Пласид.

Етър започна много силно второто полувреме и реши мача в рамките на 5 минути. В 55-та Милчо Ангелов получи прекрасен извеждащ пас в дълбочина и останал сам срещу Пласид го преодоля без проблеми за 1:0. Пет минути по-късно домакините сгрешиха при изнасянето на топката, Светослав Ковачев проби по лявото крило и намери на метри от голлинията Дино Мартинович, който с лекота направи 2:0.

В 73-та минута Мартинович бе близо и до трети гол, но пропусна сам срещу Джони Пласид. Нападателят имаше и друга опция – да подаде на свободния Иван Стоянов, но се полакоми и сбърка. В края на мача Дилан Бахамбула върна един гол, след като забоде топката под гредата след продължително разбъркване.

До края "царете" натиснаха и успяха да изравнят резултата. Секунди преди изтичането на добавеното 3-минутно продължение централният защитник Густаво Карбониери се бе включил в атака и засече с глава центриране на резервата Дамиен Мари отляво, за да донесе точката на тима си.

Царско село – Етър 2:2

0:1 Милчо Ангелов 55‘

0:2 Дино Мартинович 60‘

1:2 Бахамбула 89‘

2:2 Густаво Карбониери 90+3'

Царско село: Пласид, Даскалов, Кавдански, Карбониери, Марков, Юсеин (63 – Георгиев), Ната, Бахамбула, Андерсон (64 – Мари), Антуи, Христов (68 – Минчев)

Етър: Иванов, Запрянов, Скерлев, Дюлгеров, Стоянов, Колев, Пехливанов (88 - Дост), Стоянов, Боджадж, Мартинович (80 – Артюнин), Ангелов