Етър и Арда завършиха 1:1 във Велико Търново. Головете отбелязаха двама от най-талантливите футболисти в първенството ни. Тонислав Йорданов даде аванс на домакините в 55-та минута, а Светослав Ковачев изравни за тима от Кърджали в 90-та.

Иначе попадение на Зоран Гаич от гостите бе отменено, а в края на второто полувреме Радослав Василев направи сериозен пропуск. Така Арда остава на 9-то място в класирането с 29 точки и продължава да води с 5 пред Етър.

Двубоят започна равностойно, като и двата отбора имаха малко положения през първото полувреме. Все пак в 17-та минута се откри шанс пред Милчо Ангелов, чийто удар бе отразен от Иван Караджов отрази.

Арда отбеляза в 26-та минута, но миг по-късно момчетата на Стамен Белчев разбраха, че голът е отменен. След заучено положение и центриране в наказателното поле Зоран Гаич вкара отблизо, но в последствие се оказа, че е бил в засада.

Малко след това Етър контраатакува през центъра, Никола Колев стигна почти до наказателното поле и фронтално срещу Караджов стреля, но вратарят на гостите спаси. В 38-та минута Тонислав Йорданов бе оставен сам в наказателното поле и намери топката от воле, но стреля над вратата.

Младежкият национал показа далеч по-добра ефективност след почивката. В 55-та минута гостите изпълниха ъглов удар, топката мина през купа от играчи и попадна на волето на Йорданов. Този път младият нападател намери прекрасно топката и прониза Караджов за 1:0.

Арда опита да се върне в мача и в 73-та минута изпусна страхотен шанс. Спас Делев центрира от лявото крило, Иван Коконов опита удар, но се получи по-скоро подаване към Радослав Василев. Нападателят бе оставен на метри от Христо Иванов, но вратарят на Етър скъси ъгъла и успя да избие.

В 86-та минута Етър можеше да реши всичко. Антон Оглянов центрира от лявото крило, а Дино Мартинович отблизо не успя да мушне топката покрай Караджов. Пропускът се оказа фатален, защото в следващата атака Арда изравни.

Центриране на Матиас Леони от лявото крило предизвика хаос в наказателното поле на Етър, топката попадна в Светослав Ковачев, който на празна врата направи 1:1. Това бе гол във втори пореден гол за таланта, който е преотстъпен от Лудогорец.

Етър - Арда 1:1

1:0 Тонислав Иванов 55'

1:1 Светослав Ковачев 90'

Етър: Иванов, Илиев, Дюлгеров, Станоев, Пехливанов, Огнянов, Кацаров (88 - Добрев), Колев, Ангелов (77 - Мартинович), Боджадж, Йорданов (69 - Стоянов)

Арда: Караджов, Атанасов, Леони, Хасани, Гаич, Руменов (69 - Ковачев), Ховсепян, Коконов (80 - Георгиев), Сидоел (59 - Мартинов), Делев, Василев