Сезонът в Първа лига и другите футболни първенства в България трябва да бъде завършен пълноценно. Това решиха днес от Българския футболен съюз след среща с представители на Професионалната футболна лига, Аматьорската футболна лига и Асоциацията на българските футболисти.
“Всички заинтересовани страни, участвали в дискусията, се обединиха около тезата, че трябва да се работи в посока нормалното завършване на първенствата на всички нива в българския футбол. За тази цел БФС е разработил няколко варианта на календар до края на сезона, които бяха представени пред ПФЛ, а тя от своя страна ще комуникира с професионалните ни клубове своевременно”, се казва в съобщение от БФС.
“Експертната работна група е в постоянен контакт с представителите на държавните органи и с Националния оперативен щаб, като всички решения и последващи действия, касаещи професионалния и аматьорския футбол в България, ще бъдат съобразени със срока на обявеното извънредно положение на територията на страната, както и с препоръките на УЕФА. Ръководството на Българския футболен съюз напълно разбира притесненията на клубовете от създалата се ситуация, но категорично заявява, че нормалното завършване на първенствата е изцяло в полза на българския футбол”, допълват от футболната централа.
“Предвид форсмажорните обстоятелства и с цел облекчаване работата на клубовете, БФС удължава крайния срок за лицензиране за сезон 2020/21. Още веднъж отправяме апел към всички футболни хора за спазване на препоръките на Националния оперативен щаб с цел ограничаване на епидемията от COVID-19 и се надяваме скоро футболният живот в страната да бъде подновен”, се казва още в съобщението от БФС.
Миналата седмица няколко клуба от efbet Лига поискаха първенството да завърши със сегашното класиране и да не се играят повече мачове или да бъде довършен само редовният сезон и да се отмени плейофната фаза на шампионата, заради влошаващото се положение с пандемията от COVID-19. /БГНЕС







Христо Янев след равенството на ЦСКА: Имаме ясна цел и я следваме
Мъж загина в катастрофа край Карлово
Костадинов: НСО трябва да пази само трима души в държавата
Централна емисия
Григор Димитров се издъни и на старта на "Чалънджър"-а в Бордо
Принцеса Лилибет се срещна с Мики Маус и принцесите на Дисни
Руската пропаганда създава сценарии за прекратяване на войната в Украйна
Шампионът от Формула 1 Макс Верстапен показа дъщеря си Лили
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар