Бившият нападател на Манчестър Юнайтед и националния отбор на България Димитър Бербатов се опасява, че представянето на някои играчи може да пострада в отсъствието на зрители по трибуните и нормална атмосфера по стадионите.
Няколко футболни първенства по света ще бъдат подновени след принудителната пауза заради Covid-19 в следващите седмици, но двубоите ще се изиграят пред празни трибуни. Германската Бундеслига ще рестартира кампанията си на 16 май след двумесечно прекъсване, а шампионатите в Южна Корея и Фарьорските острови ще бъдат подновени през уикенда.
„Да играеш при закрити врати няма да бъде същото и всеки го знае отлично“, сподели той в колонката си за сайт за залози, цитиран от "Стандарт".
39-годишният българин, голмайстор на националния отбор за всички времена с 48 гола, игра още за Тотнъм и Фулъм във Висшата лига, както и в германския Байер (Леверкузен) и френския Монако.
„Ще бъде тихо и ще чуваш какво си говорят играчите на терена, техните разговори с треньорите. Няма да има добре познатата атмосфера и ще бъде различно за всеки отбор. Някои ще го приемат добре, но други могат да пострадат".
"Понякога това може да повлияе на представянето ти, когато излезеш на терена и няма фенове, знаеш, че ти предстои сериозен двубой, но по един или друг начин тялото и умът ти може да ти кажат, че е тренировъчна среща, което само по себе си може да доведе до слаби мачове и изяви, което не е добре“.
Бербатов, Футболист на годината в България седем пъти в своята кариера, се присъедини към Юнайтед от Тотнъм през 2008-а за рекордната тогава сума от 30 млн. паунда. „Знаем, че понякога феновете могат да ти спечелят даден мач“, завърши Бербатов.








Жълт код за опасно горещо време в 14 области на България
"Децата за мир на планетата": Посланието на тазгодишната Асамблея на мира
ЧСИ предлагат: Да се въведе доброволно извънсъдебно събиране на вземания
Димитър Манолов: Единственото, на което държавните служители имат право, е безплатно погребение
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа
3 храни, които да не ядете след изтичането на срока на годност
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Физиев с брутален нокаут в Баку
Шара Булет оцеля след нокдаун и пречупи Мишел Перейра в Баку
Матеус Камило с гръмка победа над Садихов пред родната му публика
Станислава Атанасова със сребро на европейското по сумо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар22:48 | 8 май 2020 г.
20:01 | 8 май 2020 г.
19:44 | 8 май 2020 г.
Напиши коментар