Футболистите на Дунав спират тренировките от сряда, ако не получат дължимите им от клуба три заплати, съобщи пред "Тема: Спорт" играч, пожелал анонимност. Футболистите дори смятат да не излязат в мача срещу Арда в събота, ако ръководството на отбора не се разплати с тях и не им брои забавените с три месеца суми.
Играчите започнаха тренировки, въпреки, че получиха съвсем малка част от заплатите си за три месеца. Очакваше се всеки момент да се стигне до сделка и клубът да има нов собственик.
Оттогава изминаха повече от две седмици, а мизерията в Дунав продължава. Отчаяни, футболистите са решени да стигнат до крайни мерки и да бойкотират по-нататъшното участие на отбора в елита.
Община Русе наскоро гласува 90 000 лв. за спонсорство, но явно парите все още не са преведени на клуба.
Крилото Дуде Ндонгала вече е пристигнал в Русе и в момента кара двуседмична карантина, преди да се присъедини към тренировките на отбора. Румънецът Драгош Фирцулеску също е в дунавския град и поддържа форма с Дунав, но няма договор с клуба и не е част от отбора.
В момента мизерията в Дунав е принудила играчите, да се решат на крайни мерки, които могат да струват участието на отбора в елита на България.







Ефремова: Минималната заплата е сред приоритетите на правителството
Над 3100 работни места са разкрити по "Младежка заетост+"
Пожар бушува край Ямбол, силният вятър усложнява гасенето
Зеленски: Украйна нанесе "уникален" удар по руската военноморската база в Новоросийск
Шишков: Започваме кампания "Регионите говорят” и връщаме надеждата
Как в Бургас се справиха с група "ловци на педофили"?
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Продажбите на коли на ток растат, но Tesla e сама срещу китайците
Mazda 767B за близо 2 милиона долара пламна на „Лагуна Сека“
Дакота Дичева претърпя операции и на двете си ръце
Пет категории с преборвания за Балканиадата в Копривница
Ислам Махачев и Иън Мачадо Гари се срещнаха лице в лице преди UFC 330
Дейна Уайт не изключва създаването на женска BMF титла
Белтък пази способността на мускулите да се възстановяват
Талията насочва за наличието на сърдечносъдов риск повече от ИТМ
Молекулярен механизъм може да стои в основата на прееклампсията
Колко пъти и кога е най-добре да се храним през летните горещини?
Коментари
Напиши коментар09:57 | 1 юни 2020 г.
09:07 | 1 юни 2020 г.
Напиши коментар