Съдийската комисия на БФС ще се събере през слeдващите дни, за да обсъжда как точно трябва да преминат семинарите на реферите от професионалия футбол. Казусът е необичаен и изисква бърза реакция предвид ситуацията с почти слелите се два сезона.
Обичайно седмица преди новия сезон Съдийската комисия провежда семинарите, на които арбитрите покриват и физическите нормативи.
Семинарите са и повече от един, тъй като има такива за ръководещи и помощници в елита, както и за ръководещи и асистенти във Втора лига. Но самата комисия трябва да реагира с плана си максимално бързо, тъй като разликата между настоящия прекъснат заради коронавируса сезон и следващия ще бъде точно една седмица.
Сега шампионатът трябва да завърши на 16-и юли с последните баражи, а на 17-и юли ще се отвори и трансферният период. Следващият сезон трябва да стартира на 24-и юли, реши изпълнителният комитет на централата на 15-и май.
В момента председателят на СК Костадин Стоичков и хората от комисията обмислят дали да проведат изпитите по теория и физическите нормативи в разстояние от няколко дни или ще се търси друга формула. Заедно с това трябва да бъдат оповестени и промените в ранглистите.
Липсата на достатъчно време най-вероятно ще се отрази и на лекторските програми за посещения на съдийски инкструктори от чужбина.








Задържаха 33-годишен мъж, издирван от Интерпол за сексуална експлоатация
Централна прогноза
Пожарът край бившия завод "Химик" в Асеновград е овладян
Прокуратурата върна 54 хил. евро на жертви на “ало“ измамници
Третото класиране за кандидат-гимназистите излиза на 24 юли
Зеленски: Путин подготвя допълнителна мобилизация в Русия и разширяване на войната
Задържаха рецидивист с екстази, амфетамин и кокаин в София
Шофьор се опита да влезе в нарисуван тунел
Електрическият Cayenne поддържа темпото на най-големия самолет на света
Всички коли на Tesla получават Starlink
Русия започна да внася бензин... от Индия
Предаването Boec.bg по Bulgaria ON AIR от 1 август – с ново лице и още повече истории от света на бойните спортове
Бен Аскрен: Не знаех дали тялото ми ще издържи шест минути
Нови тежки обвинения срещу братята Тейт: Разсекретени документи разкриват твърдения за изнасилвания и насилие
Канело обяви датата на пенсионирането си
Нарушена комуникация в червата може да стои зад хроничния запек
Психология за родители: Първата година – основи на доверието и сигурността
490 000 българи с диабет срещат трудности в лечението
Нови възможности за обучение по клинична психология в УМБАЛ „Лозенец“
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар