Ботев Враца тресна с 3:1 Дунав в Русе и направи важна крачка към оцеляването си.

Два гола за врачани заби Петър Атанасов (4, 50), едно попадение добави Доминик Янков (87), за домакините вкара Дуде Ндонгала (82-дузпа).

С тази победа Ботев дръпна с три точки именно на Дунав в битката за третото място в група "Б" на втората осмица в efbet Лига.

Ботев вкара гол още с първото си положение. В 4-ата минута Благой Макенджиев изчисти лошо една топка, която попадна в Доминик Янков, който намери Петър Атанасов и той без проблеми вкара за 0:1.

Страхотно начало за гостите, които продължиха да доминират и да контролират играта. В средата на полувремето Дунав леко живна и можеше да изравни, но с пропуски се отчетоха Юлиан Ненов и Ивайло Лазаров.

Отговорът на гостите бе ново страхотно положение пред Петър Атанасов, но този път не се стигна до гол. В 30-ата минута Росен Колев стреля с глава, но Дунав не успя да изравни.

Към края на полувремето Ботев отново вдигна оборотите, но Атанас Зехиров от чиста позиция стреля в аут.

Втората част започна с гол за Ботев Враца. Доминик Янков намери Том, който продължи към Петър Атанасов и звездата на врачани опъна мрежата за 0:2.

В следващите минути гостите много правилно задържаха топката и накъсваха играта. Така се стигна до 81-ата минута, когато Дунав спечели дузпа и Ндонгала намали от бялата точка - 1:2.

Ботев обаче реагира бързо и шест минути по-късно вкара красив гол дело на Доминик Янков. Малко преди края пък Ивайло Михайлов от гостите бе изгонен от игра за втори жълт картон.

Така Ботев Враца взе важна победа в битката с Дунав за третото място в групата.

Дунав - Ботев Враца 1:3

0:1 Петър Атанасов (4)
0:2 Петър Атанасов (50)
1:2 Дуде Ндонгала (82 д)
1:3 Доминик Янков (87)

Дунав: Благой Макенджиев, Димитър Тодоров, Росен Колев, Любен Николов, Петко Цанков, Михаил Милчев, Фернандо Кавалканте, Ивайло Лазаров, Митко Русанов, Юлиан Ненов, Григор Долапчиев

Ботев Враца: Красимир Костов, Аласан Н'Диайе, Ангел Лясков, Атанас Зехиров, Венцислав Керчев, Даниел Гаджев, Доминик Янков, Илия Миланов, Петко Ганев, Петър Атанасов, Уелингтон да Силва