Бившият футболен бос от славните години на Нефтохимик (Бургас) Христо Порточанов обяви, че със сигурност ще се кандидатира за президент на Българския футболен съюз.
Изборът е на 11 декември. Порточанов беше номиниран още на 12 май от Септември (Симитли). Президент на втородивизионния клуб е кметът на града Апостол Апостолов.
"Относно моята кандидатура за шеф на БФС, твърдо мога да кажа, че тя не зависи по никакъв начин от това кой ще е премиер и кой президент на България. През годините съм доказал, че мога да работя с всички управления. Със сигурност няма да изневеря на принципите си и спазването на законите в бъдеще", заяви Порточанов.
"Има колеги, които се ослушват като гърмени зайци и чакат да видят дали Бойко ще падне от власт, или ще остане, и тогава ще обявят намеренията си. Това говори за техния морал", изригна бургазлията, цитиран от "24 часа".
Според запознати Христо Порточанов вече има подготвен вариант и за останалите ръководни длъжности в системата на БФС, като смята да заложи на доказани експерти в своите направления.
Другият известен до момента кандидат за поста на Борислав Михайлов е президентът на Марица Христо Христов.







Билкови чайове, доказано понижаващи холестерола
Пиян шофьор помете шест коли в центъра на София
Изборите в РСМ: ВМРО-ДПМНЕ печели 19 общини, включително Скопие
Какви бижута да носите през есенно-зимния сезон в годината на Дървената змия
8 ползи за здравето от райските ябълки
Смирението е превърнало свети Иван Рилски в закрилник на българите
Турският външен министър: Анкара очаква дейностите на ПКК в Ирак да бъдат прекратени
Необичайни светофари объркват шофьорите в големи градове
Италианска схема удря застрахователите в Европа
Tesla Cybertruck чупи рекорди за сервизни акции
8 мощни коли, които са евтини за покупка, но скъпи за поддръжка
Българските джудисти загубиха от Румъния, Грузия стана европейски шампион отборно
Джейк Пол преговаря за мегасблъсък с Антъни Джошуа през 2026 г.
Антъни Джошуа може да се изправи срещу Даниел Дюбоа в реванш, ако битката с Фюри пропадне
Резултати от BKFC Fight Night Michigan — Естебан Родригес с бърз нокаут в главната битка
Откриха нови сигнали в мозъка, чрез които се диагностицира Паркинсон
Кои храни са най-вредни за мозъка?
Как да разпознаем инфекциозна мононуклеоза в детска възраст?
Какво е козметичен фастинг и защо набира популярност?
Коментари
Напиши коментар08:06 | 13 авг 2020 г.
Напиши коментар