Носителят на Купата на България Локомотив Пловдив постигна първа победа за сезон 2020/21 в efbet Лига. "Смърфовете" удариха с 2:1 Ботев Враца в среща от втория кръг на първенството ни.

Преди срещата легендата на клуба Христо Бонев награди капитана Димитър Илиев за неговия мач №250 в елита. Един гол пък дели нападателя от топ 10 на клуба за всички времена.

Домакините поведоха в 8-ата минута, когато Бирсент Карагарен пое топката, преодоля Н'Дайе, навлезе в наказателното поле и я прати във вратата на Красимир Костов. В 28-ата мин. Ботев изравни от дузпа, вкарана от Валери Домовчийски. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу Даниел Генов.

Победата за Локомотив донесе Лукас Салинас, който в 53-ата мин. получи отличен пас от Анте Аралица и не сбърка за 2:1, пише "Монитор". Ботев пък завърши мача с 10 души, след като четири минути преди края беше изгонен Н'Дайе. Той получи два жълти картона за оспорване на съдийски решения.