Берое и ФК ЦСКА 1948 не успяха да си вкарат и завършиха 0:0 в Стара Загора в среща от втория кръг на Първа лига.

Определено старозагорци търсеха повече победата, през по-голямата част от мача диктувяха събитията на терена, но направиха непростими пропуски и подариха точката на новаците.

Така Берое се изравни с ЦСКА, Черно море и Царско село на върха в класирането с актив от 4 точки. Докато новаците са над зоната на изпадащите отбори - на 11-о място с две точки.

Още във 2-та минута Октавио успя да пробие и навлезе в пеналта, където потърси Фал, но бранител на гостите успя да се намеси.

В 25-та минута Бакалов и Фуртадо разцъкаха хитро, последна пас към Октавио в пеналта, който веднага шутира, но Наумов се намеси отлично и изби. В ответната атака Галин Иванов пробва удар от границата на пеналта, но бе неточен.

Димо Бакалов стреля от пряк свободен удар в 40-та минута, но вратарят на ЦСКА 1948 спаси. Минута преди края на полувремето Октавио намери Макоута на границата на пеналта, а той се освободи от бранител и шутира. Топката обаче се отклони от гредата и излезе в аут.

Три минути след подновяване на играта Цветков отне топката пред наказателното поле и шутира, но ударът му мина покрай гредата. В 55-та минута Шопов центрира за Камбуров, а той свали за Младенов, който стреля в движение, но над вратата.

„Зелено-белите“ имаха страхотен шанс в 71-та минута. Фал бе изведен в пеналта и падна след съприкосновение с вратаря на гостите. Топката достигна до Лебон, който центрира чудесно за Макоута, а той засече с глава. Наумов обаче успя да избие със сетни усилия.

В 82-та минута ЦСКА 1948 организира бърза контраатака, при която Младенов изведе Галин Иванов на стрелкова позиция, но Василев изби топката в корнер.

В добавеното време Фуртадо намери Цветков, който навлезе в пеналта и се опита да намери Фал. Наумов обаче изби, а топката попадна в Конте, който стреля от въздуха. Ударът му влизаше във вратата, но срещна тялото на играч на гостите.

Берое – ЦСКА 1948 0:0

Берое: 1. Християн Василев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков (к), 7. Димо Бакалов (46′ – 73. Иван Минчев), 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал, 17. Ибрахима Конте, 20. Стив Фуртадо, 22. Октавио (67′ – 21. Кийлън Лебон), 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов; неизползвани резерви: 33. Генадий Ганев, 2. Джунейт Али, 8. Карлос Охене, 18. Илиас Хасани, 19. Александър Василев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 14. Димитър Савов, 21. Венцислав Василев, 3. Димитър Пиргов, 30. Димо Атанасов, 8. Ивайло Климентов (56′ – 11. Денислав Александров), 26. Серкан Юсеин (80′ – 13. Георги Иванов), 17. Даниел Младенов, 10. Васил Шопов, 33. Галин Иванов, 9. Мартин Камбуров (к) (70′ – 7. Марио Топузов); неизползвани резерви: 1. Димитър Тодоров, 25. Александър Александров, 20. Ангел Бастунов, 87. Симеон Петров