„Берое“ разби “Ботев“ (Враца) с 6:0 в среща от 4 кръг на първенството. „Зелено-белите“ изиграха страхотен двубой и не оставиха шанс на съперника.

Първото попадение падна в 24-та минута и бе дело на Макоута. Иван Минчев отбеляза фантастичен гол от дистанция в 32-та минута и удвои аванса за „зелено-белите“.

Отново Макоута бе точен в 42-та минута и „зелено-белите“ се оттеглиха на почивка с три гола преднина. Три минути след подновяване на играта Фал се разписа и покачи на 4:0.

Кийлън Лебон отбеляза първия си гол с екипа на „Берое“ и направи резултата 5:0 в 62-та минута. Шест минути след това Алиун Фал се разписа за втори път и оформи крайното 6:0.

През следващата седмица има прекъсване в шампионата, а след това „Берое“ гостува на „Славия“ в София. Срещата е насрочена за уикенда 11-13 септември.

„Берое“ – „Ботев (Враца)“ 6:0

Голмайстори: 1:0 Гаюс Макоута 24′, 2:0 Иван Минчев 32′, 3:0 Гаюс Макоута 42′, 4:0 Алиун Фал, 5:0 Кийлън Лебон 62′, 6:0 Алиун Фал 68′

„Берое“ : 1. Християн Василев, 5. Теди Мезаг , 6. Александър Цветков (к) (58′ – 21. Кийлън Лебон – 66′ – 7. Димо Бакалов), 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал, 17. Ибрахима Конте (66′ – 22. Октавио), 18. Илиас Хасани, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов 73. Иван Минчев (66′ – 66. Радослав Апостолов – 73′ – 2. Джунейт Али));

„Ботев“ (Враца) : 33. Красимир Костов, 24. Аласан Н’Диайе, 81. Атанас Зехиров, 30. Валери Домовчийски(к) (74′ – 6. Даниел Гаджев), 37. Венцислав Керчев, 9. Даниел Генов (46′- 88. Уелингтон Том), 14. Димитър Буров, 19. Ивайло Михайлов (60′ – 23. Владислав Узунов), 18. Илия Миланов, 28. Христо Златински (60′ – 7. Чавдар Ивайлов), 11. Юлиан Ненов (46′- 10. Петър Атанасов);