Дебютантът в елита ЦСКА 1948 постигна първа победа в шампионата. В среща от петия кръг новаците, водени от треньора Йордан Юруков, се наложиха с 2:0 у дома над новака в елита Монтана.

В 31-ата минута Галин Иванов получи подаване от Серкан Юсеин, напредна и с удар в левия долен ъгъл даде аванс в полза на "червените". Това е първо попадение за национала с екипа на новаците.

След почивката гостуващият отбор опита да натисне домакините, но не достигна до чисти голови положения пред Даниел Наумов.

В 64-ата минута ветеранът Мартин Камбуров пропусна да реализира второ попадение във вратата на монтанци.

Две минути преди изтичане на редовното време отново Иванов беше точен с второто си попадение в двубоя, оформило успеха с 2:0 в полза на домакините.

Новаците имат актив от 6 точки, докато Монтана е с точка по-малко.