Новаците в елита от ЦСКА 1948 победиха с 5:0 Ботев Пловдив в среща от 8-ия кръг на efbet Лига. Хеттрик за новаците вкара Мартин Камбуров.

Марто се разписа от дузпа в 36-ата минута, след което добави нови два гола в 62-ата и 68-ата минута.

По едно попадение добавиха Галин Иванов в края на първото полувреме и Георги Русев в началото на втората част.

Така Камбуров вече има на сметката си 242 гола в елита и е само на 11 гола от рекорда на Петър Жеков.

Срещата започна двуостро и в първия половин час нямаше индикации, че домакините ще стигнат до толкова изразителна победа. Дори напротив, в първите минути вратарят им Даниел Наумов имаше работа и спаси няколко опасни изстрела към вратата си.

Всичко обаче се промени в 36-ата минута, когато новаците получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на бранител на Ботев в наказателното поле.

Мартин Камбуров бе точен за 1:0, а секунди преди почивката ветеранът комбинира с Галин Иванов, който от воле с левия крак вкара за 2:0.

Пет минути след подновяването на играта Георги Русев също записа името си сред голмайсторите, а между 64-тата и 68-мата минута Камбуров оформи хеттрика си с нови два гола, с които резултатът набъбна до 5:0.

В последните минути темпото на игра спадна, а гостите можеха да вкарат почетен гол, но на няколко пъти Атанас Илиев нямаше късмет при завършващия удар.

ЦСКА 1948 - Ботев Пловдив 5:0

1:0 Мартин Камбуров 36 д.
2:0 Галин Иванов 45+2
3:0 Георги Русев 50
4:0 Мартин Камбуров 62
5:0 Мартин Камбуров 68

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 25. Ал. Александров, 21. Василев, 3. Пиргов, 24. Марин, 26. Серкан, 10. Шопов, 11. Д. Александров, 70. Русев, 33. Иванов, 9. Камбуров

Ботев Пловдив: 33. Аргилашки, 2. Перейра, 25. Работов, 4. Генов, 28. Филипов, 13. Еспиноза, 88. Шоколаров, 26. Цикарски, 8. Неделев, 81. Добрев, 9. Илиев