Берое загуби с 1:3 от Локомотив Пловдив в мач от 8 кръг на efbet Лига. Гостите излязоха напред в резултата в 12-та минута чрез Диниш Алмейда, а Иван Минчев изравни с точен удар от дузпа в 31-та минута.

Илич даде нова преднина за Локомотив в 62-та минута, която се запази до самия край на срещата. Димитър Илиев оформи крайното 1:3 след точно изпълнена дузпа в добавеното време.

В първата минута Димитър Илиев пробва да намери Минчев в пеналта, но Християн Василев успя да се намеси. Гостите упяха да излязат напред в резултата в 12-та минута. Салинас центрира от пряк свободен удар, а Диниш Алмейда успя да прати топката във вратата, след удар с глава – 0:1.

В 18-та минута Иван Минчев центрира чудесно, а Фал игра с глава. Топката обаче мина на сантиметри от гредата. В 30-та минута „Берое“ получи право да изпълни дузпа, след като Минчев изведе Фал, а той бе съборен от противников играч.

Зад топката застана Иван Минчев, който прати топката в мрежата с хубав удар по земя – 1:1. „Берое“ продължи да атакува съперника до края на полувремето, но не успя да застраши сериозно вратата на Луков.

В 49-та минута „Берое“ организира отлична атака, при която Фуртадо намери Октавио в пеналта, а той финтира двама бранители на съперника. Бразилецът центрира много остро успоредно на линията, топката премина през куп от играчи и попадна в Стоянов.

Бранителят отправи удар, но топката срещна ръката на защитник. В следващия момент Фал пробва ново центриране, но и този път отбраната се справи.

Гостите обаче отново излязоха напред в резултата в 62-та минута. Отново след центрирана от пряк сободен удар, топката попадна в мрежата след удар с глава на Кристиан Илич – 1:2.

В 71-та минута Момчил Цветанов бе изведен в пеналта и пробва прехвърляш удар, но не намери целта. В заключителните 10 минути на срещата „зелено-белите“ притиснаха съперника изцяло в тяхната половина, но сгъстената отбрана на гостите предотврати сериозна опасност пред Луков.

В последната минута на срещата Иван Минчев получи втори жълт картон и бе отстранен от съдията Волен Чинков. В третата минута на продължението гостите получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Димитър Илиев, който прати топката в мрежата и оформи крайното 1:3

„Берое“ – „Локомотив“ (Пловдив) 1:3

Голмайстори: 0:1 Алмейда 12′, 1:1 Иван Минчев 31′, 1:2 Кристиан Илич 62′, 1:3 Димитър Илиев 90+3′

„Берое“ : 1. Християн Василев, 5. Теди Мезаг , 6. Александър Цветков (к), 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал, 22. Октавио (63′ – 17. Ибрахима Конте), 29. Еривалдо (63′ – 9. Кукула), 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов (83′ – 19. Александър Василев), 73. Иван Минчев

Локомотив“: 71. Мартин Луков, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 20. Милош Петрович, 10. Парвиз Умарбаев (58′ – 15. Кристиан Илич), 34. Петър Витанов (78′ – 4. Кристиан Гомис), 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагерен, 14. Димитър Илиев (к), 16. Лукас Салинас (84′ – 44. Николай Николаев), 19. Георги Минчев