Ботев Пловдив стигна само до равенството 1:1 с Етър в драма разиграла се на стадиона в Коматево.

Пловдивчани дръпнаха в резултата с гол на Джонатан Перейра (18), но Преслав Боруков донесе точката на гостите с гол в добавеното време.

След това реми Ботев е на 12 място с 9 точки, докато Етър е последен с едва два пункта.

Двубоят бе повторен официален дебют за Петър Пенчев начело на Ботев. Новото попълнение на пловдивчани Салиф Сисе пък записа първи минути с "жълто-черната" фланелка, това стори и юношата Димитър Пройчев.

В следващия кръг Ботев приема съименника си от Враца, докато Етър е домакин на Берое.

"От показаното съм доволен, но от резултата не съм. Изравниха ни с последния удар. През първата част пресирахме високо, затруднявахме Етър в изнасянето на топката. Заслужавахме победата", каза след мача новият треньор на Ботев Петър Пенчев.

Ботев Пловдив - Етър 1:1

1:0 Джонатан Перейра (18)
1:1 Преслав Боруков (90+3)

Ботев: 33. Аргилашки, 2. Перейра, 25. Работов, 4. Генев, 28. Филипов, 6. Педросо, 88. Шоколаров, 13. Еспиноза, 23. Тонев, 8. Неделев, 9. Илиев

Етър: 1. Х. Иванов, 83. Ферейра, 44. Кацаров, 24. Купенов, 84. Илиев, 26. М. Иванов, 7. Ангелов, 6. Крачунов, 99. Боруков, 16. Добрев, 71. Пехливанов