ЦСКА 1948 разгроми с 5:1 Славия в мач от 10-ия кръг на efbet Лига, игран на националния стадион "Васил Левски".

По два гола за "червените" забиха Мартин Камбуров и Ангел Бастунов, един добави Васил Шопов. Точен за "белите" беше Емил Стоев в 49-ата минута за 1:2.

Така Камбуров вече е само на 9 попадения от най-добрия голмайстор в историята на българското първенство Петър Жеков. Освен това в трети пореден домакински мач ЦСКА 1948 вкарва 5 гола срещу съперник у дома след 5:0 над Ботев Пловдив и 5:1 над Етър Велико Търново.

В класирането ЦСКА 1948 събра 16 точки и се изкачи на 3-то място в класирането. Славия пък допусна най-тежката загуба от началото на сезона и остава на предпоследната 13-та позиция със 7 т.

В следващия кръг новакът в елита гостува на Черно море, докато "белите" приемат Ботев Пловдив.

ЦСКА 1948 можеше да поведе още в 4-ата минута. Тогава Георги Петков блесна със страхотно двойно спасяване за секунди, като при втория случай отрази удар отблизо на Мартин Камбуров.

По-късно Димитър Рангелов отправи удар от границата на наказателното поле, спасен от Даниел Наумов. Малко по-късно стражът отрази и изстрел на Венцислав Бенгюзов.

Така се стигна до 33-ата минута, в която Мартин Камбуров засече с глава едно центриране от корнер и вкара своя гол №243 в елита на България!

Впоследствие Георги Петков направи още едно спасяване, а в 40-ата минута гредата помогна на ЦСКА 1948, след като Димитър Рангелов демонстрира техника пред пеналта и с мощен изстрел нацели страничния стълб.

Скоро след това обаче домакините нанесоха своя втори удар. В 43-ата минута Васил Шопов се разписа с удар в близкия ъгъл след разбъркване в наказателното поле на Славия за 2:0!

Малко след подновяването на играта "белите" се върнаха в мача, след като Емил Стоев демонстрира техника в пеналта и не остави шансове на Наумов за 1:2. Но само 4 минути по-късно Терзиев задържа навлизащия в пеналта Топузов и ЦСКА 1948 получи дузпа.

Камбуров застана зад топката и с плътен удар я прати в мрежата, за да даде отново преднина от две попадения на домакините – 3:1.

Четвъртият гол на "червените" не закъсня. Георги Петков успя да спаси един мощен шут на Серкан Юсеин в 62-ата минута, но при последвалия корнер не се намеси по най-добрия начин и резервата Ангел Бастунов засече отблизо, реализирайки за първи път в елита на България – 4:1.

В 80-ата минута Бастунов вкара с глава след центриране отдясно на Александър Александров и оформи крайния резултат в срещата.

ЦСКА 1948 - Славия 5:1

Голмайстори: 1:0 Мартин Камбуров (33),ж2:0 Васил Шопов (43), 2:1 Емил Стоев (49), 3:1 Мартин Камбуров (52-д), 4:1 Ангел Бастунов (63), 5:1 Ангел Бастунов (81)

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 3. Димитър Пиргов, 21. Венцислав Василев, 24. Лазар Марин, 26. Серкан Юсеин, 10. Васил Шопов, 7. Марио Топузов, 99. Андон Гущеров (к), 11. Денислав Александров, 9. Мартин Камбуров, 25. Александър Александров;
Треньор: Красимир Балъков;

Славия: 1. Георги Петков, 83. Христо Попадийн, 17. Радослав Терзиев, 38. Милен Гамаков, 19. Филип Антовски, 77. Георги Вълчев, 73. Венцислав Бенгюзов, 71. Емил Стоев, 11. Радослав Кирилов, 9. Калоян Кръстев, 8. Димитър Рангелов (к);
Треньор: Александр Тарханов.