„Берое“ победи „Етър“ с 3:2 на стадион „Ивайло“ в мач от 10 кръг на efbet Лига. Победата обаче не дойде лесно.

„Зелено-белите“ започнаха по-активно срещата и откриха резултата в 25-та минута след красив гол на Октавио. Макоута пропусна дузпа в 34-та минута, след като не успоя да намери очертанията на вратата.

Двата отбора стигнаха до бърза размяна на голове десетина минути след подновяване на играта. Първо Алиун Фал удвои преднината за своя тим в 53-та минута, а Добрев намали резултата само две по-късно.

Преслав Боруков изравни резултата в 73-та минута. До края на срещата „Берое“ търсеше победата и Гаюс Макоута реализира страхотен гол в 88-та минута, който се оказа решаващ за крайното 2:3.

„Етър“ – „Берое“ 2:3

Голмайстори: 0:1 Октавио 25′, 0:2 Алиун Фал 53′, 1:2 Стелиян Добрев 55′, 2:2 Преслав Боруков 73′, 2:3 Гаюс Макоута 88′

Етър: 1. Христо Иванов, 84. Здравко Илиев, 24. Георги Купенов, 70. Кольо Станев (46′ – 83. Алдаир Ферейра), 71. Даниел Пехливанов, 7. Милчо Ангелов, 20. Яни Пехливанов, 44. Божидар Кацаров, 16. Стелиян Добрев (76′ – 10. Свилен Щерев), 99. Преслав Боруков, 26. Мариян Иванов;

„Берое“: 1. Християн Василев, 5. Теди Мезаг , 6. Александър Цветков (83′ – 9. Кукула) (к), 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал, 22. Октавио (64′ – 7. Димо Бакалов), 29. Еривалдо (78′ – 21. Кийлън Лебон), 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов, 19. Александър Василев (78′ – 27. Крум Стоянов), 73. Иван Минчев;