Локомотив Пловдив и Монтана завършиха 2:2 в оспорван мач от 11-ия кръг на Първа професионална футболна лига.

Домакините започнаха по-активно и бързо поведоха в резултата. В 7-ата минута след центиране от корнер Анте Аралица продължи с топката с глава към на Димитър Илиев. Капитанът на "черно-белите" плонжира и с глава прати кженото кълбо във вратата на противника за 1:0.

Две минути по-късно Аралица стреля от удобна позиция, но Марин Орлинов отрази шута му.

Гостите постепенно се съвзеха. В 23-ата минута Билал Бари отправи точен удар към вратата на домакините, но Мартин Луков улови топката. Две минути по-късно футболистите на Монтана изравниха. Билал Бари отне топката на Парвиз Умарбаев, подаде на Тони Тасев, която с техничен удар се разписа за 1:1.

Това попадение вдъхнови гостите . В 31-ата минута Тони Тасев преодаля  Петър Витанов и  прати топката успоредно на голлинията на "смърфовете", където Лукас Масоеро в опита си дая изчисти я вкара в собственете си врата, вкарвайки си автогол за 1:2.

Локомотивци реагириха светкавично и две минути след това Момчил Цветанов центрира в наказателното поле на съперника, а Бирсент Карагарен плонжира и изпрати топката право във вратата северняците за 2:2.

Атаките към двете врати продължиха. Секунди преди почвката Барсент карагарен стреля, но Марин Орлинов изби.

Гостите  започнаха по-уверено второто полувреме. В 48-ата минута  техният футболист Димитър Илиев стреля опасно, но Мартин Луков запази вратата си суха. В 63-ата минута Бирсент Карагерен прати коженото кълбо в аут.

Домакините опитаха натиск, но трудно преодоляваха защитата на гостите. В 88-ата минута Георги Минчев стреля опасно, но Марин Орлинов изби. Така и двата отбора  си поделиха по една точка

В класирането Локомотив е лидер с 23 точки, докато Монтана е на 11-о място с 12 точки.