Локомотив (Пловдив) и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 в мач от 13-ия кръг на Първа лига.Дебют на поста старши треньор на "черно-белите" направи Александър Тунчев.

Домакините започнаха по-активно и бързо поведоха в резултата. В 5-ата минута след изпълнение на ъглов удар Парвиз Умарбаев подаде на Лукас Масоеро, която с глава прати топката във вратата на съперника за 1:0.

Гостите реагираха и тръгнаха по-устремно напред и това бързо даде резултат. В 15-ата минута  коженото кълбо  бе центрирано в наказателното поле на локомотивци, Лукас Масоеро  го отклони с глава Момчил Цветанов при опита си да изчисти да го изчисти  си вкара автогол за 1:1.

В 20-ата минута Бирсент Карагарен стреля, но Даниел Наумов парира удара му. Три минути по-късно Георги Русев от софийския тим влезе опасно в наказателното поле на противника, но прати топката в аут. В 25-ата минута Бирсент Карагарен прояви неточен мерник пред вратата на "червените".

Двубоят продължи с атаки към двете страни. В 38-ата минута Георги Русев стреля неточно. Съотборникът му Галин Иванов изпълни пряк свободен удар, но прати коженото кълбо над вратата.

Домакините отговориха с опасна атака две минути по-късно. Димитър Илиев подаде на намиращия се на удобна позиция Бирсент Карагарен, но Галин Иванов се намеси решително и блокира удара му.

Гостите започнаха по-добре вторато полувреме, но в 46-ата минута Галин Иванов пропусна от удобна позиция. Постепенно локомотивци се активизираха.

В 52-минута Георги Минчев бе изведен в половината на гостите, но си затвори ъгъла за стрелба и потърси подаване към Димитър Илиев, но Георги Русев пресече подаването. След две минути Даниел Наумов парира удар на Бирсент Карагарен от удобна позиция.

В 57-ата минута Лукас Салинав излезе сам срещу Даниел Наумов, който спаси удара му. Локомотивци продилължиха да са по-аактивни,  футболистите на ЦСКА 1948 се защитаваха с повече хора.

В 78-ата минута Димитър Илиев стреля, но Даниел Наумов изби. Пет  минути по-късно Диниш Алмейда стреля неточно с глава.

Локомотив Пловдив - ЦСКА 1948 1:1

1:0 Лукас Масоеро (5)
1:1 Момчил Цветанов (14 авт)

Локомотив: Мартин Луков, Милош Петрович, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Петър ВитановПетър Витанов, Парвиз Умарбаев, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев;

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Александър Александров, Венцислав Василев, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Васил Шопов, Георги Русев, Галин Иванов, Даниел Младенов, Марио Топузов, Мартин Камбуров;