Берое спечели Битката за Тракия без да остави никакви шансове на своя противник. „Зелено-белите“ доминираха от първата до последната минута, а статистиката само потвърждава това – 17 удара за домакините срещу едва 6 за Ботев Пловдив.

Еривалдо откри резултата в средата на първата част, а две попадения след почивката на Фал и Ангелов направиха успеха по-изразителен.

Това е втора поредна победа за "старозагорци", след като в миналия кръг успяха да вземат трите точки и срещу Левски.

По този начин отборът, предвождан от Димитър Димитров - Херо, се утвърди в топ 6.

Кризата в Ботев се задълбочава още повече, след като в рамките само на две седмици допуснаха серия тежки поражения. Първо загуба с 0:6 в пловдивското дерби, последва 0:3 срещу ЦСКА, а и днешната, също изразителна, загуба в дербито на Тракия.

Проблемите за старши треньора на "жълто-черните" Стефан Стоянов бяха свързани с отсъствието на Атанас Илиев и Тодор Неделев. Това се отрази на играта на „пловдивчани“ в предни позиции, които трудно намираха пътя към противниковата врата.

На "старозагорци" им предстоят 2 мача до края на календарната година - Царско село и Монтана, докато за Ботев 2020 година приключва с гостуване в Разград.

Домакините започнаха по-агресивно и в деветата минута дойде първият опасен удар към противниковата врата. Иван Минчев отне топката в близост до наказателното поле, действа индивидуално и стреля силно на сантиметри над напречната греда.

В 20-ата минута натискът на Берое даде резултат. Минчев намери добре Еривалдо в пеналтерията на „канарчетата“, а португалецът прати кълбото покрай Георги Аргилашки. При подаването останаха сериозни съмнения за засада, но така или иначе голът на Еривалдо, който е първи за него с екипа на „старозагорци“, бе зачетен.

След половин час игра футболистите на Димитър Димитров организираха многоходова атака, която завърши с неточен изстрел на Гаюс Макута.

Първият удар от футболист на Ботев Пловдив дойде в 42-ата минута, когато Джонатан пробва да застраши Ганев, но без успех.

120 секунди по-късно защитата на гостите сбърка при изнасянето на топката и само добрата намеса на Аргилашки запази резултата непроменен до почивката.

В 54-ата минута Еривалдо проби добре отдясно и подаде към Алиун Фал, който нямаше проблеми да допута топката в полуопразнената врата, с което отбеляза осмото си попадение от началото на сезона.

В рамките само на 3 минути Георги Ангелов направи резултата класически, след като засече центриране от ъглов удар и на практика реши крайния изход от срещата.

Малко след това дойде и първият точен удар към вратата на Берое от Димитър Тонев. Изстрелът на младока летеше опасно към горния десен ъгъл, но Генев изби топката в корнер.

Предвид резултата, очаквано, темпото на игра спадна и двубоят се доигра равностойно. Джонатан и Кукула се отчетоха с удари, които обаче не промениха численото изражение.

В края на мача гостите все пак можеха да отбележат почетно попадение, но Трифонов стреля встрани от вратата.

Берое – Ботев Пловдив 3:0

1:0 Еривалдо – 20‘