Лудогорец победи с 2:1 Ботев Пловдив в Разград и дръпна с шест точки на ЦСКА и Локо Пловдив в битката за шампионската титла.

Головете за домакините мушнаха Клаудиу Кешерю (39-дузпа) и Доминик Янков (50), почетното попадение за гостите вкара Салиф Сисе (90).

Пловдивчани дойдоха в Разград със силно подмладен състав, но се опитаха да се противопоставят. Първите положения в мача логично бяха за шампионите.

Резултатът на стадион “Хювефарма Арена” бе открит в 39-ата минута Клаудиу Кешеру, който реализира дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Виктор Генев.

Телевизионните повторения показаха, че решението на съдията е спорно, тъй като ръката на Генев бе прибрана към тялото му.

В края на полувремето Абел Анисе уцели греда и пропусна да увеличи преднината на Лудогорец. Това обаче стори Доминик Янков, който се разписа пет минути след почивката.

Гредата спаси Лудогорец пък в 70-ата минута след удар на Иван Василев, който получи пас от Салиф Сисе. Французинът отбеляза почетното попадение за Ботев в предпоследната 89-ата минута и Лудогорец трябваше да трепери до края, но удържа аванса си.

Лудогорец води в класирането с 39 точки, а Локомотив Пловдив и ЦСКА имат по 33. Ботев Пловдив е на 12-о място с 14 точки.

Лудогорец - Ботев Пловдив 2:1

1:0 Клаудиу Кешерю (39 д)
2:0 Доминик Янков (50)
2:1 Салиф Сисе (90)

Лудогорец: Пламен Илиев, Сисиньо, Георги Терзиев, Кирил Десподов, Абел Анисе, Мавис Чибота, Оливие Вердон, Стефан Баджи, Клаудиу Кешерю, Доминик Янков, Иван Йорданов

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Мите Цикарски, Виктор Генев, Станислав Работов, Атанас Чернев, Димитър Пройчев, Славчо Шоколаров, Георги Трифонов, Кристиан Добрев, Димитър Тонев, Иван Василев