„Берое“ и „Славия“ завършиха при резултат 1:1 в мач от ХVIII кръг на efbet Лига. „Берое“ обаче определено може да съжалява за пропуснатата победа, след като владееше инициативата и имаше по-сериозните положения.

Гаюс Макоута откри резултата в 12-та минута, а „Берое“ остана с човек по-малко след червен картон за Крум Стоянов в 68-та минута. Ивайло Димитров успя да изтравни за гостите след точно изпълнена дузпа в 85-та минута.

Още в първата минута Макоута проби, навлезе в пеналта и се опита да намери Камбуров, но бранител се намеси точно пред нападателя и изби.

Резултатът бе открит в 12-та минута. Топката бе центрирана от Лебон при корнер, а Георги Ангелов я отклони с глава към втора греда, където необезпокояван Макоута я прати в мрежата – 1:0

Осем минути по-късно Фуртадо бе изведен зад отбраната, навлезе и центрира остро, но Вуцов се намеси. В 22-та минута гостите имаха своята първа сериозна възможност. Стоев центрира в наказателното поле, където Кирилов засече от въздуха, но топката мина на метър над гредата.

Пет минути след подновяване на играта топката бе центрирана в наказателното поле на „Берое“, където Стоев засече с глава, но Ганев се намеси отлично и изби в корнер.

В 56-та минута Конте проби и пробва удар, който бе блокиран. Топката попадна в Цветков, а халфът стреля, но покрай вратата. В 60-та минута Стоянов центрира в пеналта, където Камбуров отклони за Цветков. Той шутира, но ударът му не намери целта.

„Берое“ остана с десет души на терена след втори жълт и съответно ервен картон за Крум Стоянов в 68-та минута. В следващите десетина минути играта бе много накъсана от редица нарушения и нямаше опасности пред някоя от вратите.

Гостите получиха право да изпълнят дузпа в 85-та минута, след като топката срещна ръката на Фуртадо след удар от близка дистанция и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Ивайло Димитров, който прати топката в мрежата – 1:1

Две минути преди края Цветков финтира бранител в пеналта и пробва да намери Фал, но Вуцов се намеси. В последната минута топката бе центрирана в пеналта на гостите, а Фал бе задържан, но реферът отсъди нарушение в атака.

„Берое“ – „Славия“ 1:1

1:0 Гаюс Макоута 12′
1:1 Ивайло Димитров 85′-дузпа

„Берое“: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 10. Гаюс Макоута, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов, 29. Еривалдо (46′ – 17. Ибрахима Конте), 73. Иван Минчев (74′ – 8. Карлос Охене), 91. Мартин Камбуров (к) (74′ – 11. Алиун Фал);

„Славия“: 13. Светослав Вуцов, 4. Петър Патев, 55. Андреа Христов (к), 38. Надер Гандри, 19. Филип Антовски, 77. Георги Вълчев, 17. Ерол Дост (60′ – 22. Дарко Тасевски), 7. Петер Макрилос (80′ – 14. Ивайло Димитров), 71. Емил Стоев, 10. Радослав Кирилов, 73. Мартин Сораков (60′ – 9. Калоян Кръстев);